
Mózg na siłowni? Trening głowy?
Mózg na siłowni? Trening głowy? Fitness dla szarych komórek? W tym artykule przeczytasz o tym, jakie znaczenie dla naszej ogólnej kondycji i zdrowia ma świadoma i regularna dbałość o kondycję naszego mózgu. Mózg dobrze wytrenowany oznacza m.in. większy potencjał, większą kreatywność, twórcze podchodzenie do trudnych zadań i problemów, większą elastyczność, która pozwala nam zachowywać się adekwatnie do każdej sytuacji, w jakiej możemy się znaleźć. Dowiesz się, jak na co dzień w łatwy sposób można sobie ćwiczenia mózgu zorganizować i prowadzić. Tak jak powinniśmy świadomie i regularnie dbać o naszą sprawność i kondycję fizyczną, bo to pomaga utrzymać dobry stan zdrowia, tak samo powinniśmy dbać o kondycję naszego umysłu. Codzienny trening mózgu Taki codzienny trening mózgu można bez większego problemu wykonać, korzystając z licznych i łatwo dostępnych metod i narzędzi. A jedną z form dbania o własną kondycję umysłową jest rozwiązywanie zagadek i łamigłówek. Tu warto podkreślić, że rozwiązywanie zagadek i łamigłówek nie jest zajęciem tylko dla dzieci. Rozwijanie mózgu poprzez różne ćwiczenia umysłowe jest wskazane w każdym wieku, także w dojrzałości, a nawet w starości.

Zakupy z Kartą Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny od teraz można korzystać z niej również w naszej księgarni.

Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne
Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne to temat, któremu poświęcamy nasz najnowszy artykuł na księgarnianym blogu. Przyglądamy się z nim specjalnym potrzebom edukacyjnym i ich rodzajom, odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące pracy z dziećmi o spe.
Pomoc psychologiczna i pedagogiczna dla dzieci i młodzieży
Znajdujemy się obecnie w sytuacji, w której nagląca staje się potrzeba udzielenie emocjonalnego i psychologicznego wsparcia dzieciom i młodzieży.
Percepcja słuchowa - dlaczego jest ważna i jak wspierać jej rozwój u dzieci
Percepcja słuchowa W najnowszym artykule na naszym blogu przyglądamy się percepcji słuchowej; wyjaśniamy, czym jest percepcja słuchowa i dlaczego jej prawidłowy rozwój jest tak ważny dla każdego człowieka; podpowiadamy, jakimi sposobami i metodami rozwój percepcji słuchowej u dzieci wspierać. Zapraszamy do lektury.
Jąkanie - czy to wyrok?
22 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania. To dobra sposobność do tego, aby przyjrzeć się bliżej zaburzeniu mowy, jakim jest jąkanie. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem na naszym blogu.
Edukacja domowa a biblioteki pedagogiczne
Rodziny, które zdecydowały się na edukację domową, mogą korzystać ze wsparcia bibliotek pedagogicznych, istniejących w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Jak takie wsparcie uzyskać, jakie może mieć ono formy i czemu może służyć, dowiedzieć się można z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury
Edukacja domowa wraca do łask
Dziś zapraszamy do lektury wywiadu z Eweliną Gancarz, mamą czwórki dzieci w wieku 11, 8, 7 i 3 lat. Po pierwszych doświadczeniach z edukacją systemową, p. Ewelina jakiś czas temu zdecydowała o przejściu na edukację domową.
Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask
Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat nauczania dzieci w domu. Czy to w ogóle jest możliwe? Jak się do tego przygotować i jak zacząć? Gdzie szukać podpowiedzi i pomocy? Zapraszamy do lektury
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
8 maja obchodzimy ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku.