Godzina wychowawcza z Agnieszką Osiecką
Książka dla nauczyciela wychowawcy, pedagoga szkolnego i dla rodzica nastolatka. Publikacja, dzięki której nauczyciel może prowadzić ciekawe godziny wychowawcze.
Praktyczny przewodnik dla osób wspierających młodzież w bezpiecznym i świadomym korzystaniu z Internetu, z gotowymi scenariuszami lekcji o relacjach online, higienie cyfrowej i zagrożeniach w sieci.
Niezwykłe spotkania. Młodzi w cyberprzestrzeni to praktyczny przewodnik stworzony z myślą o nauczycielach, wychowawcach i rodzicach, którzy chcą wspierać dzieci i młodzież w świadomym i odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu. Publikacja oferuje gotowe scenariusze lekcji wychowawczych poruszające najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem w przestrzeni cyfrowej – od budowania wizerunku online, przez bezpieczeństwo w sieci i higienę cyfrową, po zagrożenia takie jak dezinformacja, stalking czy cyberbullying. Książka wspiera rozwój krytycznego myślenia, promuje zdrowe relacje online i uczy, jak zostawiać pozytywny ślad cyfrowy. To cenne narzędzie w pracy wychowawczej i edukacyjnej w dobie cyfrowej rzeczywistości.
Anna Konarzewska – niestrudzona, nieustannie doskonaląca się edukatorka, tutorka, polonistka i doradczyni metodyczna w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Kreatywna, pełna pasji i energii nauczycielka dyplomowana oraz zaangażowana wychowawczyni. Ambasadorka Wiosny Edukacji i Fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Ekspertka Programu PROJEKTOR w zakresie budowania relacji i dobrostanu psychicznego – inicjatywy stworzonej w 2001 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Nauczyciel Roku 2021 oraz laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej Za naprawianie świata w tym samym roku. Trzykrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza Korczaka w latach 2022–2024.
Autorka książek Być (nie)zwykłym wychowawcą (2019) oraz (Nie)zwykłe spotkania. Wokół godzin wychowawczych (2022). Współautorka publikacji Pisanie to wyzwanie. O tekstach młodzieży polskiej w edukacji szkolnej (2024).
Książka dla nauczyciela wychowawcy, pedagoga szkolnego i dla rodzica nastolatka. Publikacja, dzięki której nauczyciel może prowadzić ciekawe godziny wychowawcze.
Karty pracy dla dzieci i młodzieży w wieku 9–16 lat, w tym uczniów ze spektrum autyzmu.
Książka ta stanowi cenną inspirację dla nauczycieli, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności wychowawcze i budować trwałe relacje z uczniami. Zwraca uwagę na znaczenie samoświadomości nauczyciela, obserwacji uczniów oraz akceptacji siebie. Autorka prezentuje innowacyjne podejście do edukacji, co czyni tę publikację nieodzowną dla pedagogów.
Zestaw 60 kart pracy zaprojektowanych dla uczniów szkół średnich, które wspierają ich rozwój osobisty, techniki uczenia się, komunikację, radzenie sobie ze stresem i emocjami, a także poruszają ważne tematy społeczne. Karty te są narzędziem dla wychowawców, pomagającym prowadzić wartościowe lekcje i angażować uczniów w dialog oraz refleksję nad sobą i otaczającym światem.
Książka w przystępny sposób pokazuje młodym użytkownikom Internetu, jak bezpiecznie korzystać z sieci i unikać zagrożeń. Dzięki praktycznym poradom oraz kolorowym ilustracjom, uczy, co udostępniać, na co uważać oraz jak reagować na niepokojące sytuacje online.
Plakat edukacyjny wspiera dzieci i młodzież w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych. Przekazuje kluczowe zasady dotyczące prywatności, asertywności i bezpieczeństwa online, pomagając unikać presji, cyberprzemocy i niezdrowych porównań. To narzędzie dla nauczycieli i terapeutów, które inspiruje do rozmów o zagrożeniach w sieci i promuje zdrowe nawyki cyfrowe.
feedback Zgłoś komentarz