Z dobrym wychowaniem mi do twarzy
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

Propozycje piosenek i wierszowanych zabaw z obszaru savoir-vivre'u.

30,00 zł Brutto

28,57 zł Netto

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Z dobrym wychowaniem mi do twarzy

Publikacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pozycje, które pomogą ćwiczyć z dziećmi dobre maniery w czasie codziennych aktywności w przedszkolu. Znajdują się w niej krótkie wierszowane formy, które:

  • ułatwią poznanie zasad właściwego zachowania, używania "magicznych słów" (czyli zwrotów grzecznościowych),
  • nauczą życzliwości, uprzejmości, tolerancji, empatii.

W książce zostało zamieszczonych blisko 80 wierszyków ilustrowanych ruchami i gestami lub uzupełnionych zabawą oraz zapisy nutowe piosenek, a na płycie CD będącej częścią publikacji Czytelnik znajdzie 10 piosenek tematycznych, wraz z podkładami muzycznymi do nich.

Savoir vivre dla dzieci

Z pomocą tej publikacji:

  • Nauczyciel przygotuje dzieci do przestrzegania reguł bycia w grupie rówieśniczej, dbania o porządek w sali i zachowania ciszy podczas zajęć.
  • Dzieci dowiedzą się także, jak należy zachowywać się w czasie posiłków, nauczą się podstawowych "ustawień" ułatwiających sprawne przemieszczanie się (pary, "wąż" itd.), a całą zdobytą wiedzę utrwalą, śpiewając tematyczne piosenki.
Dobre wychowanie

to postawy, które powinny stawać się nawykami już od najmłodszych lat. Byłoby idealnie, aby dom rodzinny był fundamentem dobrego wychowania, jednak to w przedszkolu zachowania społeczne są ćwiczone i utrwalane.

Muzykę do piosenek napisał, a także przygotował do nich aranżacje, znany doskonale dzieciom Pan Miłosz, czyli Miłosz Konarski. Wykonał także gościnnie dwie piosenki. W nagraniach wzięły także udział Dzieci z Krakowskiego Centrum Artystycznego.

9788367101561
9788367101561
9788367101561
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Renata Midura
Data premiery
2023
ISBN
9788367101561
Format
210x210
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33990
Zobacz także
chat Komentarze (0)