Komiks społeczny. 33 historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne
Publikacja Komiks społeczny przedstawia 33 często spotykane sytuacje społeczne, z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie komiksu.
Pomoc dydaktyczno-terapeutyczna wspierająca rozwój kompetencji społecznych i poznawczych młodzieży w wieku 12–20 lat. Sprawdza się w pracy indywidualnej i grupowej, sprzyja integracji, uczy mentalizacji, tolerancji i dyskusji, rozwija umiejętność analizowania sytuacji społecznych oraz wyrażania własnych opinii w bezpiecznym środowisku.
Przedstawiamy atrakcyjne i przyjazne narzędzie, które doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy z grupą – na lekcjach wychowawczych, treningach umiejętności społecznych i funkcji poznawczych, a także w socjoterapii – jak i w terapii indywidualnej. Znana już formuła puszki Pandory została zaadaptowana do rozwijania kompetencji poznawczych w zakresie funkcjonowania społecznego młodzieży w wieku od 12 do 20 lat.
Zestaw zawiera:
Jak wygląda praca z Puszką?
Uczestnicy zajęć kolejno losują pytania z puszki i udzielają na nie odpowiedzi. Pozostali członkowie grupy również mogą dzielić się swoimi przemyśleniami. Moderator dba o stworzenie atmosfery pozbawionej oceniania – wspierającej wspólne poszukiwanie rozwiązań i sprzyjającej otwartej rozmowie.
Ćwiczenia z Puszką pozwalają uczestnikom analizować możliwe przyczyny zachowań w sytuacjach społecznych, uczą uwzględniania emocji i potrzeb innych osób oraz wspierają budowanie skutecznych strategii działania. Zadania pomagają również w odróżnianiu faktów od opinii, a także w rozumieniu związków przyczynowo-skutkowych.
Puszka. Część 3. Otwarty umysł w sytuacjach społecznych:
Magdalena Wegner-Jezierska – doktor nauk humanistycznych, psycholog, terapeutka dzieci i młodzieży, wykładowczyni akademicka, redaktor naukowa czasopisma psychologicznego Małe Charaktery, autorka poradników dla rodziców i opiekunów oraz scenariuszy do zajęć rozwijających kompetencje emocjonalne i społeczne uczniów i uczennic. Założycielka Gabinetów Psychologicznych Zaprzyjaźnieni. Zajmuje się terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, prowadzi grupy treningu umiejętności społecznych oraz grupowe formy terapii dzieci w spektrum autyzmu (LEGO®-Based Therapy Training for Autism). Współpracuje z placówkami oświatowymi, szkoląc specjalistów oraz rodziców.
Publikacja Komiks społeczny przedstawia 33 często spotykane sytuacje społeczne, z jakimi muszą się zmierzyć bohaterowie komiksu.
Publikacja zawiera program lekcji wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej na wszystkich poziomach klas.
Komiks społeczny 2. Nowe historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne to książka skierowana do dzieci w wieku 7–13 lat, ich terapeutów, nauczycieli oraz rodziców.
Przewodnik dla terapeutów.
Nowe historyjki w formie ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne.
Dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera, z trudnościami w komunikacji i kontaktach społecznych.
Pomoc przeznaczona do rozwijania kompetencji emocjonalnych i społecznych dzieci i młodzieży od 10 r.ż.
Scenariusze zajęć wspierających rozwój kompetencji emocjonalnych i społecznych młodzieży w szkole ponadpodstawowej.
Wsparcie dla rozwoju umiejętności emocjonalnych i społecznych młodzieży 14+. Zestaw 8 talii kart skupia się na asertywności, empatii, komunikacji i innych obszarach. Stworzony dla pedagogów, psychologów i terapeutów prowadzących Trening Umiejętności Społecznych. Odpowiedzi uczestników na karty wskazują obszary do dalszej pracy terapeutycznej.
Fascynujący zestaw narzędzi dla młodych ludzi w wieku 12–20 lat, który doskonale sprawdzi się podczas spotkań, takich jak trening umiejętności społecznych czy rodzinne dyskusje. Zawiera 360 pytań dotyczących istotnych tematów, zasady dobrej dyskusji i puszki z losowymi pytaniami. To narzędzie promujące empatię, tolerancję i rozwijające umiejętności społeczne.
Praktyczny przewodnik oferujący strategie rozwoju umiejętności społecznych dla młodzieży z ASD. Książka opiera się na prostym menu, prezentując trzy kluczowe etapy interakcji. Zawiera kwestionariusze, szablony i scenariusze społeczne, umożliwiając czytelnikom zrozumienie i doskonalenie reakcji społecznych. Skupia się również na ćwiczeniach kształtujących umiejętności życiowe, wspierając rozwój pewności siebie i oceny własnych możliwości młodzieży ze spektrum autyzmu. Przydatna nie tylko dla młodzieży, ale również dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.
Książka oferuje 100 dodatkowych ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne dzieci i młodzieży. Podzielone na 8 obszarów, ćwiczenia skupiają się na emocjach, normach społecznych, komunikacji, teorii umysłu, samowiedzy, asertywności, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach i współpracy. Doskonałe narzędzie dla terapeutów i nauczycieli.
To narzędzie dydaktyczne dla młodzieży (12-20 lat) wspiera rozwój umiejętności społecznych i dyskusji. Zawiera pytania na ważne tematy, zasady dobrej rozmowy i pudełko do losowania pytań. Pomaga w integracji grupy, uczy tolerancji i szacunku dla różnych opinii.
feedback Zgłoś komentarz