Autyzm i zespół Aspergera

Nowy
Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu
W dostawie
Praktyczny przewodnik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów, którzy chcą pomóc dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w radzeniu sobie z lękiem. Autor, Christopher Lynch, opisuje pięć najważniejszych czynników, które są źródłem lęku u dzieci i oferuje praktyczne wskazówki, jak pomóc dziecku uspokoić ciało i umysł.
41,90 zł
Nowy
Moje dziecko z autyzmem
W dostawie
Poradnik dla rodziców dziecka z autyzmem, który opowiada o szoku i niepewności związanych z diagnozą, ale także odkrywaniu, że życiowa podróż z autystycznym dzieckiem może być niezwykła. Autorzy zachęcają do akceptacji dziecka takim, jakie jest oraz do pisania własnej historii, która będzie uwzględniać jego potrzeby i możliwości.
49,90 zł
Nowy
Budowanie komunikacji i samodzielności u dzieci w spektrum autyzmu
W dostawie
Książka przedstawiająca różne przypadki dzieci z autyzmem i ich trudności z rozwojem mowy, oraz proponująca strategie i cele terapeutyczne dla każdego indywidualnego dziecka. Skierowana do logopedów, terapeutów, nauczycieli oraz rodziców, którzy chcą pomóc dziecku z autyzmem w rozwijaniu jego umiejętności językowych i umożliwieniu mu skutecznej komunikacji z innymi.
59,00 zł
Nowy
Autystyczny świat Tymka
W dostawie
Opowieść o Tymku, sześciolatku z autyzmem, ukazuje, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego podejścia, aby czuć się akceptowanym i zrozumianym. Tymek ma wiele talentów i zainteresowań, jednak często ma trudności z komunikacją i interakcją z innymi. Wspieranie go w jego pasjach i rozwijanie umiejętności społecznych jest kluczem do jego sukcesu i szczęścia, co jest istotne dla wszystkich dzieci uczących się funkcjonować w społeczeństwie.
29,99 zł
W stronę samodzielności
W magazynie
Materiały do oceny i nauczania czynności samoobsługowych u osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną lub niepełnosprawnością złożoną.
85,00 zł
Autyzm. Blok terapeutyczny. Percepcja wzrokowa. Część 3
W dostawie
Część 3 zawiera zadania analizy i syntezy polegające na wyszukiwaniu na ilustracjach podanych elementów (figur, obrazków), łączeniu takich samych obrazków atematycznych, liczeniu poszczególnych elementów w zbiorach, a także przyporządkowaniu obrazków do zestawu figur, z którego są zbudowane.
65,00 zł
Autyzm. Blok terapeutyczny. Percepcja wzrokowa. Część 2
W dostawie
Część 2 zawiera proste zadania analizy i syntezy polegające na porównywaniu dwóch obrazków i uzupełnianiu brakujących elementów na jednym z nich. Dziecko ćwiczy zarówno na materiale atematycznym, jak i na obrazkach tematycznych.
65,00 zł
Autyzm. Blok terapeutyczny. Percepcja wzrokowa. Część 1
W dostawie
Część 1 zawiera proste zadania analizy i syntezy polegające na łączeniu fragmentu obrazka z jego większą częścią, przerysowywaniu wzoru oraz kolorowaniu wzoru zgodnie z kierunkiem od lewej do prawej strony kartki.
65,00 zł