Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze (PUS) - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

PUS. Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze

Książeczka “Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze” przeznaczona jest dla dzieci w młodszych klasach szkoły podstawowej, a jej celem jest ćwiczenie ważnej i potrzebnej umiejętności czytania ze zrozumieniem.

21,50 zł Brutto

20,48 zł Netto

check W magazynie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Książeczka Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze należy do serii tytułów PUS, których celem jest ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Adresujemy ją do dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.

Umiejętność czytania ze zrozumieniem nabyta w pierwszych latach nauki jest bardzo ważna i niezbędna na wyższych poziomach edukacji. Otwiera ona przed dzieckiem możliwość samodzielnego czytania, jak też dalszego systematycznego i skutecznego uczenia się oraz pogłębiania wiedzy.

Istotą czytania jest zrozumienie treści poprzez analizę znaczenia poszczególnych słów, wyrażeń i zdań. Dziecko czytające ze zrozumieniem umie wyodrębnić główną myśl tekstu, wskazać bohaterów i prawidłową kolejność wydarzeń. Szybciej i lepiej się uczy. Chętnie też przyswaja nowe informacje i umie je wykorzystywać.

Praktyczne ćwiczenia czytania ze zrozumieniem pozwalają dzieciom zdobyć umiejętność posługiwania się tekstem jako podstawowym źródłem informacji. Jej brak powoduje, że dziecko potrzebuje na czytanie więcej czasu. Znacznie się też obniża poziom jego zainteresowania tekstem, a często następuje nawet zniechęcenie i rezygnacja z czytania.

Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze to książeczka, która zawiera zbiór znanych i lubianych wierszy dla dzieci napisanych przez Juliana Tuwima, Jana Brzechwę czy Wandę Chotomską. To zwykle od tych wierszy zaczyna się dziecięca przygoda z czytaniem. Pojawiają się w nich bowiem żarty i zabawy językowe, które łatwo wpadają w ucho. Rymy i rytmy ułatwiają dzieciom przyswojenie pojedynczych wyrażeń lub fragmentów. Pomagają łączyć wydarzenia czy skojarzyć bohatera z konkretnym wierszem. Dzięki temu potrafią one określić nastrój wiersza, ustalić myśl przewodnią utworu i wskazać zawarte w nim przesłanie.

Ćwiczenia znajdujące się w książeczce polegają na:

  • uzupełnianiu tekstu brakującymi wyrazami
  • dobieraniu odpowiednich rymów
  • analizowaniu treści
  • doskonaleniu zdolności kojarzenia opisanych w wierszu zdarzeń

Czytanie ze zrozumieniem 4. Wiersze to książeczka PUS, która – jak i pozostałe części tej serii – może być wykorzystywana jako materiał dodatkowy wspierający analizę lektur w szkole, na zajęciach wyrównawczych oraz w edukacji domowej.

Zawarte w książeczce barwne ilustracje przyciągają uwagę dziecka, zachęcają również do zapoznania się z treścią utworu i wspierają proces rozumienia przeczytanego tekstu.

Epideixis
9788375142099
9788375142099
9788375142099
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Małgorzata Chromiak
Data premiery
2019
ISBN
9788375142099
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31332
Zobacz także
chat Komentarze (0)