Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Dobasoli do kanuka. Ćwiczenia czytania pseudowyrazów dla dzieci z dysleksją

Dominika Kamińska , Alicja Ślęzak-Stachulak

Jest to zbiór nietypowych ćwiczeń do nauki czytania. W zebranym materiale dominują zbudowane z sylab otwartych pseudowyrazy, czyli słowa pozbawione znaczenia.

13,60 zł Brutto

12,95 zł Netto

16,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 16,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 13,60 zł
check W magazynie
tag_faces 27 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Jest to zbiór nietypowych ćwiczeń do nauki czytania. W zebranym materiale dominują zbudowane z sylab otwartych pseudowyrazy, czyli słowa pozbawione znaczenia. Tak dobrany materiał sprawia, że dzieci koncentrują się na odczytywaniu sylab, wyrazów, zdań – nie mogą bowiem zgadywać lub domyślać się ich treści.

Ponieważ nauka czytania nie może ograniczyć się do umiejętności dekodowania, w książce znajdują się również ćwiczenia sprawdzające rozumienie, na przykład krzyżówki, pytania czy zadania matematyczne. Bardzo ważną część stanowią te ćwiczenia, które stymulują zaburzone funkcje u dzieci z dysleksją, na przykład analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową.

Zdania te pomagają dzieciom w różnicowaniu podobnych liter (na przykład l – ł, o – ó, z – ż, n – m) oraz umożliwiają zapamiętanie odpowiedniej kolejności sylab, gwarantując rozumienie przeczytanego wyrazu i zdania. Istotne znaczenie mają także ćwiczenia, które uczą dziecko ze specyficznymi trudnościami właściwego postrzegania kierunku czytania.

Szczegóły
Harmonia
9788371344695
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Dominika Kamińska, Alicja Ślęzak-Stachulak
Data premiery
2011
ISBN
9788371344695
Format
A4
Stron
52
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)