Paleta. Podręcznik metodyczny  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Paleta. Podręcznik metodyczny

Maria Krupska , Bogusław Świdnicki (pod red.)

Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej. Podręcznik metodyczny ukazuje, jak praktycznie wykorzystać PALETĘ w nauczaniu: języka polskiego, matematyki, środowiska...

20,86 zł Brutto

19,87 zł Netto

24,54 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 24,54 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 19,63 zł
Czas do końca rabatu: 8 dni
check W magazynie
tag_faces 42 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Pomoce dydaktyczne w praktyce edukacyjnej.

Podręcznik metodyczny ukazuje, jak praktycznie wykorzystać PALETĘ w nauczaniu: języka polskiego, matematyki, środowiska a także innych przedmiotów, inspiruje do układania własnych zadań z wykorzystaniem tarcz blanko.

Zawiera gry i zabawy z PALETĄ, przykłady zastosowania tarcz na zajęciach w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Dla każdego zestawu tematycznego tarcz ćwiczeń przygotowano cele ogólne i szczegółowe oraz polecenia i tematykę, a także wybrano ilustracje siedmiu reprezentatywnych tarcz. Szczegółowy przebieg zabawy przedstawiono w sposobach realizacji. Znajdują się tam wskazówki, jak poprowadzić zabawę, żeby wzbudzała zainteresowanie dzieci, oraz jak przygotować ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową, ćwiczenia językowe poszerzające słownictwo i wspomagające rozwój mowy dziecka, ćwiczenia związane z liczeniem itp.

Wzbogaceniem i cennym uzupełnieniem treści podręcznika metodycznego PALETA jest artykuł prof. Bogusława Śliwerskiego "Samokontrola i samoocena uczącego się w modelu prometejskiej edukacji". Profesor wyjaśnia w nim, dlaczego tak ważne w rozwoju człowieka są samoświadomość, samodzielna nauka, samokontrola i samoocena oraz że rozwój tych cech wspierają właśnie pomoce dydaktyczne z elementami samokontroli i samooceny.

Największą zaletą PALETY jest to, że dziecko, bawiąc się, przyswaja wiadomości, samodzielnie rozwiązuje zadania, sprawdza wynik, koryguje ewentualne błędy. Robi to wszystko pod kontrolą dorosłego, ale bez jego pomocy. W ten sposób respektowane jest prawo dziecka nie tylko do popełniania błędów, lecz także do ich samodzielnego korygowania.

Szczegóły
Epideixis
9788389538031
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Maria Krupska, Bogusław Świdnicki (pod red.)
Data premiery
2017
ISBN
9788389538031
Format
168x235
Stron
128
Okładka
miękka
Zobacz także
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)