LaboLab. Geografia. Zmieniająca się planeta Ziemia
praca zbiorowa
Gotowe wyposażenie do przeprowadzenia 22 lekcji opartych na angażujących uczniów doświadczeniach i projektach badawczych, uzupełnione o scenariusze zajęć oraz multimedialne i tradycyjne pomoce.
LaboLab. Geografia. Zmieniająca się planeta Ziemia. Szkoła podstawowa
Gotowe wyposażenie do przeprowadzenia 22 lekcji opartych na angażujących uczniów doświadczeniach i projektach badawczych, uzupełnione o scenariusze zajęć oraz multimedialne i tradycyjne pomoce dydaktyczne.
Zmieniająca się planeta Ziemia
Ten moduł to seria doświadczeń, które pokazują uczniom wszystkie procesy, które wpłynęły na obecny wygląd oraz cechy planety Ziemi. Moduł rozwija także wiedzę uczniów na temat gleby i erozji. Uczniowie analizują warstwy ziemi, ruchy płyt tektonicznych i tworzenie się skał.
Podczas pracy z modułem Zmieniająca się planeta Ziemia uczniowie poznają warstwy Ziemi i budują jej model. Tworzą także układ płyt litosfery i analizują mapy, aby wychwycić zależności między trzęsieniami ziemi, erupcjami wulkanów i położeniem płyt tektonicznych.
W tym module są omawiane erupcje wulkanów oraz proces formowania się skał na skutek stygnięcia lawy. Uczniowie badają dostępne w zestawie próbki skał i porównują ich rodzaje. Ponadto wykonują symulację cyklu skalnego, aby przekonać się, jak poszczególne typy skał mogą zmieniać się w zależności od warunków. Tworzą model przebiegu erozji, wietrzenia i osadzania się materiału skalnego. Zmieniając działanie różnych czynników, na przykład poprzez dodanie “roślinności”, przekonują się, w jaki sposób erozja wpływa na formy ukształtowania terenu. Uczniowie poznają znaczenie różnych typów map, porównują je i zyskują wiedzę o tym, co mówią nam one o formach ukształtowania terenu i położeniu akwenów. Uczniowie omawiają też tworzenie się warstw skalnych i powstawanie skamielin. Dowiadują się, że warstwy skalne zawierające skamieliny tworzą się w miarę upływu czasu, co umożliwia naukowcom określenie, kiedy poszczególne organizmy żyły na Ziemi.
Finalnie, w ramach tego modułu, uczniowie zastanawiają się, w jaki sposób zmiany na Ziemi wpływają na życie człowieka. Erozja gleby jest przedstawiona jako problem dla rolnictwa, a uczniom stawia się wyzwanie opracowania kilku modeli, które go rozwiążą. Testują oni swoje rozwiązania, analizują wyniki i przedstawiają klasie wyciągnięte z nich wnioski.
LaboLab. Geografia. Zmieniająca się planeta Ziemia. Zawartość:
- przewodnik metodyczny dla nauczyciela w wersji drukowanej i cyfrowej - 1 szt.
- scenariusze lekcji ze szczegółowo opisanymi eksperymentami i projektami edukacyjnymi - 1 szt.
- drukowane materiały dla uczniów o zróżnicowanym poziomie - 30 szt.
- dostęp do materiałów cyfrowych (atrakcyjne symulacje, ćwiczenia, testy, podręczniki multimedialne) dla uczniów i nauczycieli (licencja szkolna, bezterminowa) - 1 szt.
- zestaw próbek 15 podstawowych rodzajów skał (magmowych, osadowych i metamorficznych), każde pudełko zawiera dodatkowo szkło powiększające - 8 szt.
- 9 próbek gleb występujących na Ziemi - 1 szt.
- nietoksyczny, profesjonalny gips przeznaczony do prac artystycznych (waga 1,8 kg) - 1 szt.
- piasek drobnoziarnisty, biały (waga 1,3 kg) - 3 szt.
- wiaderko z czerwoną gliną (waga 3,6 kg) - 2 szt.
- pojemnik z nietoksyczną, zieloną ciastoliną (waga 1,3 kg) - 2 szt.
- nóż z tworzywa sztucznego - 32 szt.
- kulki przeźroczyste niebieskie - 40 szt.
- mała mata absorpcyjna - 16 szt.
- podkładka tekturowa - 16 szt.
- wytrzymała, plastikowa łyżka - 16 szt.
- gumowe korki - 8 szt.
- samoprzylepna taśma rzepowa (część haczykowa, dł. 20 cm) - 2 szt.
- samoprzylepna taśma rzepowa (część pętelkowa, dł. 20 cm) - 2 szt.
- wykałaczki - 750 szt.
- rolka folii aluminiowej - 1 szt.
- łyżki - 4 szt.
- woreczki foliowe „strunowe” (30×38 cm) - 10 szt.
- miska plastikowa - 1 szt.
- plastikowe kubki (poj. 260 ml) - 8 szt.
- plastikowe kubki z małym otworem (poj. 260 ml) - 8 szt.
- karbowany, plastikowy pojemnik (20x16x7 cm) - 8 szt.
- pojemnik plastikowy (poj. 5,5 l) - 8 szt.
- plansza dydaktyczna 70×100 cm, „Metoda badawcza” - 1 szt.
- duża, wytrzymała skrzynia (tworzywo sztuczne, 50x60x30 cm) - 2 szt.
Labolab zawartość multimedialna:
Moduł zawiera około 100 interaktywnych ekranów, które umożliwiają pracę grupową przy tablicy interaktywnej lub samodzielną przy komputerze, tablecie lub na smartfonie.
Materiały interaktywne świetnie nadają się zarówno do pracy grupowej na tablicach interaktywnych, jak i indywidualnej na tabletach, smartfonach lub komputerach (systemy Windows, Android, iOS).
Przewodnik metodyczny:
- Przewodnik dla nauczyciela w wersji drukowanej oraz cyfrowej
- Gotowe scenariusze zajęć dla nauczycieli uczniów z klas IV-VIII
- Publikacja umożliwia przygotowanie i przeprowadzenie 30-minutowych zajęć metodą projektu edukacyjnego po zaledwie 10-minutowym przygotowaniu
LaboLab Szkolne laboratoria. Najważniejsze cechy:
- Rozbudowany pakiet do przeprowadzania eksperymentów i projektów (przyrządy i przybory)
- Scenariusze lekcji ze szczegółowo opisanymi eksperymentami, doświadczeniami i projektami edukacyjnymi
- Cyfrowe zasoby dla klas (symulacje, podręczniki multimedialne, ćwiczenia, testy) na tablice interaktywne i inne urządzenia multimedialne
- Drukowane zestawy materiałów i podręczniki o zróżnicowanym poziomie dla uczniów
- Przewodnik dla nauczyciela w wersji drukowanej i cyfrowej
LaboLab to inwestycja na długie lata
Pracuj z zestawem LaboLab z wieloma klasami i przez wiele lat. Moduł składa się z wysokiej jakości komponentów oraz elementów zużywalnych, które możesz z łatwością wymienić we własnym zakresie.
Każdy moduł jest zestawem klasowym i/lub szkolnym, co oznacza, że zawiera kompletny zestaw elementów potrzebnych do wykonania doświadczeń w zespołach złożonych z wielu uczniów. Nie trzeba kupować kilku sztuk zestawów, by zorganizować wielokrotną, klasową pracę badawczą w wybranym temacie.
- Producent
- Learnetic
- Autor
- praca zbiorowa
- Nr katalogowy
- 33058
feedback Zgłoś komentarz