Logopedia. Systemowa terapia językowa  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Logopedia. Systemowa terapia językowa

Ewa Boksa

Systemowa terapia językowa dla dzieci dyslektycznych w klasach 4-8 w zreformowanej szkole podstawowej.

25,00 zł Brutto

23,81 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 50 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Logopedia. Systemowa terapia językowa dla dzieci dyslektycznych w klasach 4-8 w zreformowanej szkole podstawowej

"Logopedia. Systemowa terapia językowa..." to publikacja, w której dużo miejsca poświęcono tym treściom kształcenia polonistycznego, które w praktyce dotyczą budowania kompetencji językowej i komunikacyjnej, a więc:

  • słuchaniu i rozumieniu tekstów,
  • czytaniu i rozumieniu tekstów,
  • tworzeniu tekstów mówionych,
  • tworzeniu tekstów pisanych,
  • zagadnieniom fonetycznym i ortograficznym.

Takie ujęcie tematu wyznacza nowe sposoby inkluzywnego kształcenia językowego dyslektyków, które wykorzystują metody aktywizujące, nacelowane są na pragmatykę języka, uwzględniają indywidualne potrzeby ucznia z dysleksją w szkole podstawowej, a co najważniejsze mogą być wykorzystane przy odpowiednim doborze materiału językowego w pracy z dyslektykiem w starszym wieku szkolnym i kolejnych etapach edukacji.

Terapia językowa

Książka wzbogacona jest o karty pracy z praktycznymi ćwiczeniami dyskursywno-receptywnymi rozwijającymi takie umiejętności językowe jak:

  • słuchanie,
  • mówienie,
  • czytanie,
  • pisanie.
Dysleksja

Najnowsze wyniki badań nad dysleksją wskazują, że jest to zaburzenie językowe. U jego podstaw leżą trudności w nabywaniu języka przez dziecko w najwcześniejszych etapach rozwoju, a ich konsekwencją jest (mniej lub bardziej ograniczony) zasób wiedzy i umiejętności, które składają się na sprawne używanie systemu językowego w interakcjach społecznych.

Ewa Boksa

– dr n. hum., językoznawca. Adiunkt w Instytucie Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz neurologopeda w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego prowadzonym przez Centrum Medyczne Zdrowie w Kielcach. Autorka monografii naukowych: „Dysfagia z perspektywy zaburzeń komunikacji językowej u dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi” (Kraków 2016 r.) oraz „Systemowy trening językowy. STJ-Dysleksja. O rozwijaniu kompetencji komunikacyjnej uczniów dyslektycznych w starszych klasach szkoły podstawowej w ramach edukacji polonistycznej” (Kielce 2019 r.). Zainteresowania naukowe autorki dotyczą zaburzeń komunikacji językowej na tle dysfunkcji rozwojowych i neurologicznych.

Szczegóły
9788371733666
Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Autor
Ewa Boksa
Data premiery
2021
ISBN
9788371733666
Format
175x240
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32496
Zobacz także
chat Komentarze (0)