Logopedyczne gry planszowe. Ślimak. Czterolistna koniczynka 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Logopedyczne gry planszowe. Ślimak. Czterolistna koniczynka

praca zbiorowa

Gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania.

41,65 zł Brutto

33,86 zł Netto

49,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 49,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 41,65 zł
Czas do końca rabatu: 13 dni
check W magazynie
tag_faces 83 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

"Czterolistna koniczynka" i "Ślimak" to gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania.
W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, ćwicząc dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową i słuchową, koncentrację uwagi oraz myślenie (klasyfikowanie przedmiotów).

Każda z prezentowanych gier posiada kilka wariantów, można więc dobrać odpowiednią formę zabawy w zależności od wieku dziecka, jego umiejętności czy ilości graczy. Gry można wykorzystać do zabawy w domu z rodziną, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Ponadto są doskonałą pomocą zarówno w pracy indywidualnej z dzieckiem, jak i w pracy grupowej. Gry są bardzo lubiane przez dzieci, bo to przecież świetna zabawa!

"Czterolistna koniczynka" - gra przeznaczona do ćwiczeń poprawnej artykulacji głosek sz, ż, cz, dż oraz ich słuchowego różnicowania. Gra składa się z 72 obrazków z głoskami sz, ż, cz, dż. Jest kilka wariantów prowadzenia rozgrywki, które urozmaicają jej wykorzystanie podczas terapii. Aby grać potrzebna jest kostka oraz od 1 do 4 pionków dla każdego gracza.
Obrazki wykorzystane w grze:

 • obrazki na listkach:
  • klucz, ręcznik, kapelusz, miecz, szklanka, żaglówka, żółty, dżokejka, warkocz, nosze;
  • muszla, żółw, wieszak, filiżanka, szafa, wieża, czołg, żaba, dżokej, czekolada;- róża, beczka, kalosze, czosnek, paczka, jarzębina, dżem, czapla, szabla, dżungla;
  • odważnik, dżentelmen, szuflada, leżak, taczka, warzywa, szal, żyletka, pióropusz, mysz;
 • obrazki w domkach:
  • oczy, żołnierz, szybowiec, żuraw; warkocz, żyrafa, żyto, szeryf; czołg, żubr, koszula, żonkil; piżama, mysz, uszy, nauczyciel;
 • obrazki w poczekalni:
  • sz - kosz, szufelka, szachy, szynka; ż - żaba, żuk, kożuch, żarówka;
  • cz - czajnik, cztery, kaczka, czapka; dż – dżem, dżentelmen, dżokej, dżungla;

"Ślimak" - gra przeznaczona jest do ćwiczeń artykulacji głosek ś, ź, ć, dź oraz słuchowego różnicowania dźwięczności. Do gry potrzebna jest jeszcze kostka, pionki i długopis. Gra posiada kilka wariantów.
Obrazki wykorzystane w grze:

 • wiśnie, budzik, huśtawka, oś, bocian, śruba, Ziemia, dzik, więzienie, dziurkacz, dzieci, cień, ślimak, pięć, osioł, zielony, dźwig, paproć, ciupaga, śledź, księżyc, siatka, osiem, gałęzie, dziób, miś, sikorka, kość, poziomka, ziemniak, dzięcioł, struś, dziupla, siedem, źrebak, źródło, świnia, siekiera, bazie, sitko, jedenaście, guzik, siodło, pociąg, sieć, nić, dziesięć, tasiemka, sierp, ziarna, siedzenie, budzik, dziadek, cielak, łoś, ćma, gęś, łodzie, łazienka.
Szczegóły
Komlogo
5900238480139
Wydawnictwo
Komlogo
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2015
ISBN
5900238480139
Okładka
pudełko
chat Komentarze (0)