Mała Liga Zadaniowa dla klasy IV. Matematyka - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Mała Liga Zadaniowa dla klasy IV. Matematyka

Halina Murawska , Elżbieta Wilińska

Inspiracją do napisania tego zbioru było systematyczne rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów zdolnych od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Propozycja...

17,50 zł Brutto

16,67 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 35 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Inspiracją do napisania tego zbioru było systematyczne rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów zdolnych od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Propozycja zakłada przemyślany system motywujący, na który składa się szereg ciekawych zadań o różnej tematyce dostosowanej do możliwości edukacyjnych ucznia klasy czwartej poprzedzonych doświadczeniami oraz przykładami rozwiązań zadań wprowadzających. Zbiór składa się z siedemnastu działów zawierających ćwiczenia doskonalące technikę rachunkową, zadania tekstowe oraz geometryczne. Za pomocą doświadczeń uczeń ma możliwość odkrywania własności działań, tajemnic kalendarza i zegara. Z zaprezentowanych przykładów uczeń dowie się, jak można w łatwy sposób zaprezentować rozwiązanie zadania opisującego praktyczną sytuację.

Dodatkowym atutem tego zbioru jest możliwość wykorzystania go na zajęciach pozalekcyjnych w klasie czwartej. Materiał poszczególnych działów tematycznych można realizować w dowolnej kolejności. Sposobem na rozbudzenie zainteresowań matematycznych uczniów oraz podtrzymanie ich zaangażowania może być propozycja szkolnego konkursu matematycznego złożonego z trzech części, z których każda poprzedzona jest rozwiązywaniem pod kierunkiem nauczyciela pewnego zakresu zadań ze zbioru. Jest to propozycja z powodzeniem realizowana wśród młodszych uczniów szkół podstawowych gminy Osielsko oraz Bydgoszczy.

Pomysł konkursu to sprawdzona koncepcja toruńskiej Ligi Zadaniowej, organizowanej od 1987 roku przy udziale nauczycieli zaangażowanych w pracę z uczniem zdolnym i w rzetelne nauczanie matematyki. Konkurs organizowany jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.

Szczegóły
Aksjomat Toruń
9788364660344
Wydawnictwo
Aksjomat Toruń
Autor
Halina Murawska, Elżbieta Wilińska
Data premiery
2017
ISBN
9788364660344
Format
175x250
Stron
64
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)