Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R

Iwona Michalak-Widera

Rerki przeznaczone są dla dzieci, które pod kontrolą logopedy utrwalają prawidłową wymowę głoski r.

57,00 zł Brutto

54,29 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 114 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Rerki. Zabawy utrwalające głoskę R

"Rerki" przeznaczone są dla dzieci, które pod kontrolą logopedy utrwalają prawidłową wymowę głoski "r".

Książeczka zawiera 19 zestawów złożonych z dwóch plansz. Na każdej z plansz znajduje się dziewięć ilustracji, którym odpowiadają wyrazy z głoską "r" w sąsiedztwie spółgłosek i/lub samogłosek. Plansze są ułożone w kolejności od układów najłatwiejszych do wypowiedzenia, do najtrudniejszych.

Na pierwszej planszy każdego zestawu rysunki zostały podpisane na odwrotnej stronie. Dziecko powinno rozpocząć od nazwania ilustracji na danej planszy. W razie wątpliwości może ono odwrócić kartkę i przy udziale osoby dorosłej (terapeuty, rodzica, opiekuna) bądź - jeśli potrafi - samo odczytać podpis ilustracji, której nazwanie sprawiło mu trudność.

Drugą planszę każdego zestawu należy pociąć wzdłuż przerywanych linii. Otrzymane w ten sposób kartoniki można odwrócić ilustracjami do powierzchni biurka i wymieszać. Zadaniem dziecka jest odwracanie kartoników, nazywanie ilustracji, nakładanie ich na identyczne rysunki na planszach w książeczce i ponowne powtarzanie ich nazwy. Po zakryciu całej planszy kartonikami można wykorzystać widoczne duże napisy i zaproponować dziecku, by z pamięci wypowiadało słowa zawierające na przykład zbitkę spółgłoskową "dr-": dr-abina, dr-ugi, dr-ągal, dr-apać.

Zabawa jest okazją do powtórzenia zarówno wyrazów zawartych w książeczce, jak i wcześniej ćwiczonych z logopedą bądź zasłyszanych przez dziecko w otoczeniu.

Zabawowa forma książeczki powinna umilić dziecku wymagającą wielokrotnych powtórzeń terapię rotacyzmu.

Szczegóły
Unikat 2
9788362314362
Wydawnictwo
Unikat 2
Autor
Iwona Michalak-Widera
Data premiery
2014
ISBN
9788362314362
Format
195x230
Stron
40
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25266
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)