Studnia Jakuba. Kreatywne i Terapeutyczne zabawy  2
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Studnia Jakuba. Kreatywne i Terapeutyczne zabawy

praca zbiorowa

Materiał edukacyjny dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Uczy cierpliwości, zręczności oraz doskonali koncentrację uwagi. Zawiera 60 drewnianych drążków w sześciu kolorach i jedną drewnianą kostkę z kolorowymi ściankami. Idealny zarówno do nauki, jak i terapii.

79,90 zł Brutto

64,96 zł Netto

94,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 94,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 75,20 zł
check W magazynie
tag_faces 160 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Studnia Jakuba

to wszechstronne narzędzie, idealne zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla starszych osób wymagających rehabilitacji. Zestaw zawiera 60 kolorowych drewnianych drążków oraz kostkę do gry, oferując niezliczone możliwości zabawy i ćwiczeń. Dla dzieci i młodzieży, Studnia Jakuba rozwija motorykę małą, koncentrację oraz umiejętności społeczne poprzez kreatywne zadania, takie jak układanie kształtów, liczenie i budowanie konstrukcji. Jest to świetny sposób na naukę poprzez zabawę w domu, przedszkolu i szkole. Dla starszych osób po udarach i wylewach, Studnia Jakuba stanowi skuteczne wsparcie rehabilitacyjne. Ćwiczenia z wykorzystaniem drążków pomagają poprawić zręczność, koordynację ręka-oko oraz pamięć, wspierając proces regeneracji funkcji poznawczych i motorycznych. Różnorodne zadania angażują umysł i motywują do regularnych ćwiczeń, co jest kluczowe dla skutecznej rehabilitacji. Studnia Jakuba to doskonałe narzędzie dla terapeutów oraz bliskich osób przechodzących rehabilitację, zapewniając skuteczne i przyjemne ćwiczenia. Drążki służą do odtwarzania, poprzez układanie kształtów liter, cyfr, znaków, figur geometrycznych. Umożliwiają tworzenie wielu własnych gier, poprzez zliczanie, przyporządkowywanie kolorom wartości. Są doskonałym materiałem do zabaw: układania drążków jeden na drugim, budowania własnych konstrukcji, wystukiwania rytmów i wielu innych "zabaw".

kostka.jpg
Przykład 1
Budujemy studnię Jakuba
Uczestnicy zabawy (conajmniej dwóch grających) otrzymują równe ilości drążków, następnie rzucają po kolei kostką i układając drążki budują np: studnię, tak aby nie zburzyć jej konstrukcji. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się swoich drążków.
Studnia Jakuba ułożona
Przykład 2

Odszukiwanie figur geometrycznych
Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem do odtworzenia. Po ułożeniu wzoru dzieci odnajdują jak najwięcej figur geometrycznych, nazywają je i odnajdują ich części wspólne.

Przykład 3
Odtwarzanie kształtów
Dzieci otrzymują kartki z narysowanymi cyframi, literami, lub znakami. Zadanie polega na ich odtworzeniu przy pomocy drążków.

2.jpg
Przykład 4
Poprawianie wzorów
Dzieci otrzymują kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie Polega na odtworzeniu wzoru przy pomocy drążków eliminująć występujące w nim błędy.

3.jpg
Przykład 5
Mierzenie długości
Dzieci odtwarzają zaproponowane układy drążków, a następnie porównują długości ułozonych przez siebie "ścieżek".

4.jpg
Przykład 6
Rozbudowywanie wzoru
Na bazie prostej figury geometrycznej dziecko tworzy układankę przedstawiającą konkretny przedmiot.

5.jpg
Szczegóły
Epideixis
5900238764024
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2008
ISBN
5900238764024
Format
100x240
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
7141
Zobacz także
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)
16 innych produktów w tej samej kategorii: