3-elementowe historyjki obrazkowe  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

3-elementowe historyjki obrazkowe

praca zbiorowa

3-elementowe historyjki obrazkowe to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 3 obrazków, które dziecko ma ułożyć w...

37,40 zł Brutto

35,62 zł Netto

44,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 44,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 37,40 zł
check W magazynie
tag_faces 75 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

3-elementowe historyjki obrazkowe to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 3 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.

Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.

Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawniej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.

Część historyjek dodatkowo ułatwi dziecku poznanie pewnych procesów mających miejsce w przyrodzie (np. jak gąsienica przeistacza się w motyla) i nauczy zachowania w niektórych sytuacjach (np. dbania o czystość środowiska, bezpieczeństwa na drogach). Pomoże również poznać niektóre zawody (np. strażak) i efekty ludzkiej pracy (np. miód, mleko).

Szczegóły
Harmonia
9788371343742
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2009
ISBN
9788371343742
Format
A4+A5
Stron
8+20 kart
Okładka
teczka
Zobacz także
chat Komentarze (0)