Chochliki słuchowe 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Chochliki słuchowe

Anna Szczepańska

Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe.

25,41 zł Brutto

24,20 zł Netto

29,90 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 29,90 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 25,42 zł
check W magazynie
tag_faces 51 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Chochliki słuchowe. Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe

Książka zawiera opis 11 cykli zajęć, które są gotowym materiałem do pracy z dzieckiem nad doskonaleniem umiejętności czytania i pisania. W każdym cyklu zajęciowym umieszczono 5–6 stałych elementów zadań usprawniających i rozwijających funkcje percepcyjno-motoryczne odpowiedzialne za naukę czytania i pisania.

Ćwiczenia wzrokowo-słuchowo-językowe

Trening ten odbywa się w wesołym towarzystwie bohaterów krótkich, zabawnych tekstów i historyjek, które stają się punktem wyjścia do ćwiczeń:

 • słuchowych,
 • ortograficznych,
 • w czytaniu,
 • w wypowiadaniu się,
 • w redagowaniu wypowiedzi pisemnych.

Chochliki słuchowe

Przy tym zabawy z "chochlikami słuchowymi" nie mogą się znudzić, polegają bowiem na wykonywaniu różnorodnych typów zadań. Są to między innymi:

 • Figuraki – czyli zadania grafomotoryczne rozwijające motorykę ręki, spostrzeganie, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację kierunkową na płaszczyźnie kartki, koncentrację uwagi, dokładność i cierpliwość
 • Kalambury – czyli zadania integracji wzrokowo-słuchowej wzbogacające słownik oraz utrwalające skojarzenia obraz – słowo i słowo – wyraz
 • Teksty i historyjki – czyli trening czytania i pisania
 • Zabawa "Tropiciel słów" – czyli zadania integracji wzrokowo-słuchowo-ruchowej polegające na odgadnięciu i wypowiedzeniu słów, w których ukryło się inne słowo
 • Chochliki słuchowe – czyli zadania słuchowego przetwarzania informacji doskonalące słuch fonemowy oraz świadomość fonologiczną.
Anna Szczepańska

– pedagog, specjalista II stopnia terapii pedagogicznej, były ekspert MEN w zakresie pedagogiki, długoletni nauczyciel akademicki. Specjalizowała się w dydaktyce ogólnej, pomiarze dydaktycznym, edukacji wczesnoszkolnej. Przez wiele lat pracowała w poradni psychologiczno-pedagogicznej jako terapeuta pedagogiczny z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prowadziła autorskie warsztaty, konsultacje, grupy wsparcia dla terapeutów pedagogicznych, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców na temat m.in. trudności w uczeniu się, dojrzałości szkolnej, sposobów wspierania procesu czytania i pisania u dzieci. Anna Szczepańska wypracowała wiele innowacyjnych programów i projektów, nowatorskich pomocy dydaktycznych oraz narzędzi diagnostycznych stosowanych do oceny funkcji słuchowych. Jest autorką kilkunastu artykułów oraz 9 publikacji książkowych. Za wybitne osiągnięcia w pracy otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej (2002) oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007).

Szczegóły
Harmonia
9788383091211
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Anna Szczepańska
Data premiery
2022
ISBN
9788383091211
Format
A4
Stron
80
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33896
Zobacz także
chat Komentarze (0)