Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz

Jolanta Ho-Janecka

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz. Dla przedszkolaka i ucznia Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz powstały na podstawie...

40,01 zł Brutto

38,10 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 80 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz. Dla przedszkolaka i ucznia

Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz powstały na podstawie wieloletnich doświadczeń zawodowych autorki w pracy z dziećmi. Jest to zeszyt ćwiczeń, które pod kierunkiem nauczyciela, rodzica i logopedy można wykorzystać w pracy z przedszkolakami i uczniami do utrwalania przez nich poprawnej wymowy głosek dentalizowanych.

Opracowane zestawy wyrazowo-zdaniowe ze względu na występujące w nich opozycje głoskowe sz-s, ż-z, cz-c, dż-dz nie należą do łatwych pod względem wymowy. Aby prawidłowo artykułować te głoski, dziecko musi mieć wyczucie danego ruchu i położenia poszczególnych narządów mowy (kinestezja), czyli wypracować zręczne i celowe ruchy języka i warg. Dlatego też każde ćwiczenie poprzedzone jest schematyczną wizualizacją realizacji głosek różnicujących, co ułatwi dzieciom zapamiętanie układu narządów mowy do danej głoski.

Mamy nadzieję, że aktywizujące ćwiczenia zachęcą dzieci do pracy nad poprawną mową, a wprowadzone w nich urozmaicenia i zabawy, w myśl zasady "uczymy, bawiąc", ułatwią im to zadanie.

Za opanowanie trudnej sztuki poprawnego mówienia autorka książki proponuje nagrodzić dziecko odpowiednim medalem (złotym, srebrnym lub brązowym, dlatego w książce na s. 50-52 i na płycie CD zamieszczono gotowe wzory Dyplomów) i wręczyć mu go po każdym ćwiczeniu bądź po kilku, np. za opanowanie zestawu ćwiczeń na różnicowanie szeregu sz-s lub po wykonaniu wszystkich zadań, na zakończenie terapii. Tę decyzję pozostawiamy rodzicom, nauczycielom i terapeutom. Krótki komentarz znajdujący się pod każdym medalem proszę potraktować jako ocenę opisową, która pozwoli eksponować i nagradzać poprawne wykonanie przez dziecko ćwiczeń, analizować z nim nieprawidłowo wykonane zadania, wspólnie z uczniem poszukiwać poprawnych form wypowiedzi oraz zachęcać go do samokontroli.

Szczegóły
9788366990517
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Jolanta Ho-Janecka
Data premiery
2017
ISBN
9788366990517
Format
A4
Stron
52
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25660
Rok wydania
2021
chat Komentarze (0)