Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna

Dorota Sieczko , Elżbieta Michałowska

Gra Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna stanie się nieodzownym narzędziem pracy dla terapeutów, psychologów, pedagogów, trenerów,...

118,15 zł Brutto

96,06 zł Netto

139,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 139,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 111,20 zł
Czas do końca rabatu: 8 dni
check W magazynie
tag_faces 236 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Gra Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna stanie się nieodzownym narzędziem pracy dla terapeutów, psychologów, pedagogów, trenerów, coachów i wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z osobami z trudnościami w wyrażaniu emocji. Sprawdzi się w gabinetach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w gabinetach terapeutycznych, w gabinetach pedagogów szkolnych. Powinna znaleźć się we wszystkich tych miejscach, gdzie trafiają dzieci z problemami wychowawczymi lub mające za sobą trudne przeżycia czy doświadczenia. Zaproszenie ich do gry i w jej trakcie rozmowa o tym, co dla nich trudne i bolesne, może pomóc nawiązać z nimi dobry kontakt lub uzyskać od nich ważne informacje. Takie miejsca to na przykład tzw. przyjazne pokoje przesłuchań, izby dziecka czy wszelkie centra pomocy dzieciom i rodzinom.

Niewątpliwym atutem gry jest możliwość wykorzystania jej walorów zarówno podczas sesji terapeutycznych, jak i szkoleń czy rozgrywek rodzinnych. Przy wykonywaniu kolejnych zadań gracze w formie zabawy będą trenować swoje umiejętności związane z określaniem i wyrażaniem własnych emocji.

Głównym celem terapeutycznym gry jest omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji.

Dodatkowo gracze sięgający po grę Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam będą mogli kształtować takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych. Gra pomoże im w nawiązywaniu pozytywnych relacji, budowaniu poczucia własnej wartości, aktywnym słuchaniu. Pomoże ćwiczyć umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz pokaże, jak czerpać przyjemność i satysfakcję ze wspólnej zabawy oraz możliwości przebywania w grupie.

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, przeznaczona do rozgrywki w każdym miejscu i czasie.

Autorkami gry są Dorota Sieczko i Elżbieta Michałowska, które pracują z młodzieżą na co dzień i znają jej potrzeby i deficyty.

Jednorazowo w Emocje może grać do 5 graczy.

Opakowanie zawiera:

  • 6 trójkątnych plansz
  • komplet pionków
  • kostkę do gry
  • książeczkę stanowiącą szczegółową instrukcję wykorzystania gry.

Wyróżnienie w XVI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” (2018 r.) – organizator Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Szczegóły
Epideixis
5900238764857
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Dorota Sieczko, Elżbieta Michałowska
Data premiery
2017
ISBN
5900238764857
Format
280x280x30
Okładka
pudełko
Zobacz także
chat Komentarze (0)