Klaśnij, tupnij, raz i dwa! Zabawy ze śpiewem
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Klaśnij, tupnij, raz i dwa! Zabawy ze śpiewem

Małgorzata Barańska

Niniejszy zbiorek zawiera zabawy połączone z piosenką, podobne do tych, przy których bawiliśmy się kiedyś my, dorośli (na przykład "Siała baba mak", "Stary niedźwiedź", "Kółko graniaste"). Powstał po to, aby poszerzyć dostępny repertuar.

16,58 zł Brutto

15,79 zł Netto

19,50 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 32,73 zł
new_releases W dostawie
tag_faces 33 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Niniejszy zbiorek zawiera zabawy połączone z piosenką, podobne do tych, przy których bawiliśmy się kiedyś my, dorośli (na przykład "Siała baba mak", "Stary niedźwiedź", "Kółko graniaste"). Powstał po to, aby poszerzyć dostępny repertuar.

Zabawy z tej publikacji rozwijają umiejętność uczestniczenia we wspólnym działaniu i przestrzegania reguł. Kształcą uwagę i pamięć dziecka, które nie tylko zapamiętuje melodię, rytm i tekst piosenki, ale także uczy się łączyć je z odpowiednimi gestami i czynnościami. Każdy nowy wierszyk poszerza słownictwo dziecka. Uczy spostrzegania rymów i zachęca do samodzielnego ich tworzenia oraz bawienia się słowami. Zabawy kształcą koordynację ruchową, czyli umiejętność harmonijnego łączenia ruchów. Rozwijają także umiejętność synchronizowania bodźców odbieranych słuchem z wykonywanym ruchem, czyli koordynację ruchowo-słuchową.

Zbiorek rozpoczyna się piosenką i zabawą "Koło", które wyrażają główną myśl publikacji. Pięćdziesiąt zabaw zostało podzielonych na cztery grupy:

  • Przywitania (pięć zabaw)
  • Zabawy kształcące orientację w schemacie ciała (dziesięć zabaw)
  • Zabawy z rekwizytami (piętnaście zabaw)
  • Zabawy bez rekwizytów (dwadzieścia zabaw).

Do każdej piosenki dołączono szczegółowy opis zabawy. Należy pamiętać, że jest on jedynie propozycją, którą osoba prowadząca może wykorzystać w sposób, jaki sama uzna za najlepszy.

Zabawy zostały napisane dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także dla trochę starszych, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub jest globalnie opóźniony. Powstały także z myślą o osobach dorosłych – nauczycielach, terapeutach, wychowawcach i drużynowych zuchów – którzy znajdują radość w śpiewie, ruchu i zabawie z dziećmi.

Zabawy przydadzą się w wielu sytuacjach. Mogą być częścią zajęć rozwijających funkcje językowe i percepcyjno-motoryczne dziecka. Dobrze sprawdzą się podczas przerwy śródlekcyjnej, którą warto zrobić w czasie zajęć wymagających od uczniów dłuższego siedzenia przy stoliku. Przydadzą się także wtedy, gdy czas się dłuży, bo wspólnie z dziećmi trzeba na coś poczekać. Osoby prowadzące gromady zuchów być może skorzystają z zabaw w czasie zbiórek i letnich kolonii zuchowych.

Piosenki zostały napisane dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także dla trochę starszych, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub jest globalnie opóźniony. Powstały także z myślą o osobach dorosłych – nauczycielach, terapeutach, wychowawcach i drużynowych zuchów – którzy znajdują radość w śpiewie, ruchu i zabawie z dziećmi. 

Nagrania piosenek są dostępne w darmowej aplikacji tomigra i na portalu YouTube na kanale Wydawnictwa Harmonia.

Szczegóły
Harmonia
9788383093444
Producent
Harmonia
Autor
Małgorzata Barańska
Data premiery
2013
ISBN
9788383093444
Format
A5
Stron
120
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Śpiewnik przedszkolaka

70 ilustrowanych piosenek z pełnymi tekstami, zapisami nutowymi i liniami melodycznymi.

24,99 zł
Piosenki na każdą okazję (książka + CD)

Śpiewnik Piosenki na każdą okazję adresowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i zawiera zróżnicowane tematycznie, popularne utwory. Zostały...

47,99 zł
Złota rybka. Śpiewnik (książka + CD)

Śpiewnik zawiera piosenki na cały rok szkolny, wraz z pomysłami na zabawy, prostymi układami tanecznymi, instrumentacjami oraz wskazówkami metodycznymi. W spisie znajdują się utwory o różnorodnej tematyce, takie jak zmieniające się pory roku, święta, zabawy i wydarzenia.

44,64 zł
48,00 zł
Cztery pory roku z piosenką

Publikacja jest doskonałym narzędziem dla nauczycieli przedszkolnych, umożliwiającym wprowadzenie zajęć muzyczno-rytmicznych nawet bez umiejętności gry na pianinie. Zawiera dwie płyty CD z piosenkami i podkładami muzycznymi oraz książeczkę z tekstami i pomysłami na zabawy rytmiczne. To kompleksowe rozwiązanie wspierające wszechstronny rozwój dzieci przez muzykę.

44,00 zł
Musicarium. Folklor nowocześnie

Zbiór zabaw, kolorowanek dla dzieci oraz utworów muzycznych, które pozwalają na rozwój audiacji poprzez ruch towarzyszący muzyce. Płynne intuicyjne ruchy, swobodny taniec, klaskanie, rytmiczne maszerowanie to tylko niektóre z propozycji, jakie znajdziemy w Musicarium.

436,10 zł
490,00 zł
Vademecum efektywnych rozwiązań. Adaptacja

Praktyczna publikacja, która oferuje wartościowe wskazówki dotyczące procesu adaptacji przedszkolnej. Autorzy, w tym nauczyciele, dyrektorzy i psycholodzy, dzielą się swoim doświadczeniem, prezentując artykuły, scenariusze zajęć oraz liczne zabawy i piosenki. Książka pomaga nauczycielom stworzyć ciekawe i zróżnicowane zajęcia, wspierając dzieci w łagodnym przejściu od lęku do radości w przedszkolu. Włączone materiały dydaktyczne i udostępnione rodzicom treści ułatwiają praktyczne zastosowanie wskazówek.

57,00 zł
Gimnastyka z Panem Miłoszem

Publikacja oferuje zestawy rozgrzewkowe dla dzieci w wieku 3-7 lat, skupiające się na ruchu i muzyce. Autor, znany i ceniony w środowisku przedszkolnym, dostarcza nowe ćwiczenia na płycie CD oraz fabularyzowaną narrację, integrującą zabawę i aktywność fizyczną. To doskonała propozycja dla przedszkoli i rodziców, wspierająca rozwój dzieci poprzez ruch i muzykę.

46,00 zł
Piosenki dla przedszkolaka 3. Kołysanki (książka + CD)

"Kołysanki" to kolejny bestsellerowy tytuł z serii "Piosenki dla przedszkolaka". Ta urocza książeczka i płyta zawierają nastrojowe kompozycje, które ukoją i ukołyszą każdego malucha do snu. Poetyckie teksty i wykonanie kompozytorki s. Adriany Miś tworzą niezapomniany klimat, zapraszając dzieci do przytulnego świata kołysanek.

9,90 zł
Rytmika z Kasią. Muzyczne łamigłówki

Zestaw piosenek i zabaw muzyczno-ruchowych wspierający rozwój poznawczy dzieci w wieku przedszkolnym. To gotowe narzędzie dla nauczycieli i rodziców, które poprzez śpiew, ruch i rytm rozwija kreatywność, muzykalność i wyobraźnię, niosąc ze sobą pozytywną energię i radość wspólnej zabawy.

40,00 zł
Tańcząc z dziećmi

Propozycje pracy z dziećmi wykorzystujące trening improwizacji tanecznej, trening odczuwania, trening wrażliwości, trening taneczny oraz symbolikę ciała i obrazy wewnętrzne.

50,00 zł