Kochamy Pana Jezusa. Religia - ćwiczenia, szkoła podstawowa, klasa 2  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Kochamy Pana Jezusa. Religia - ćwiczenia, szkoła podstawowa, klasa 2

ks. Tadeusz Panuś , ks. Andrzej Kielian , Adam Berski

Oddajemy w Wasze ręce podręcznik oraz ćwiczenia do nauki religii w klasie drugiej pt. Kochamy Pana Jezusa. W ten sposób chcemy Was wspierać w poznawaniu Bożych...

18,00 zł Brutto

17,14 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 36 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Oddajemy w Wasze ręce podręcznik oraz ćwiczenia do nauki religii w klasie drugiej pt. Kochamy Pana Jezusa. W ten sposób chcemy Was wspierać w poznawaniu Bożych tajemnic podczas kolejnego roku nauki w szkole podstawowej. Będzie to czas odkrywania Bożej miłości, która przemienia każdego człowieka. (...) poznamy lepiej znaczenie modlitwy Ojcze nasz, spojrzymy bliżej na tajemnicę grzechu i Bożego przebaczenia oraz będziemy sobie jeszcze lepiej uświadamiać obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie to bowiem kolejny rok przygotowania dzieci do pełnego spotkania z Jezusem w Eucharystii.
Przewodniczką w tej trudnej i pięknej drodze poznawania Boga, który nas kocha, będzie błogosławiona Aniela Salawa, patronka drugoklasistów. Ona bowiem, oddając swe siły, czas, uśmiech tym, którzy tego potrzebują w bardzo prosty i czytelny sposób pokazuje nam co to znaczy kochać Boga i ludzi. Gdy uważnie popatrzymy wokół siebie, zobaczymy wiele sytuacji, w których jak Anielka, możemy służyć innym pomocą, dobrym słowem, uśmiechem i modlitwą. Będzie to okazja, by w podobny sposób pokazać innym, że naprawdę Bóg jest miłością, a my trwamy w Jego miłości. Kochamy Pana Jezusa - to hasło, które ma bardzo konkretne, życiowe znaczenie. Jezus jest bowiem dla nas najdoskonalszym przykładem gotowości do ofiary i miłosierdzia bez granic, miłości do Boga Ojca i do wszystkich ludzi.
Życzymy aby ten rok nauki religii w szkole, jej pogłębiania w domu oraz w Kościele, przyczyniał się do tego, że zagości w naszych sercach Boża radosna miłość, otwierająca na świat i przyjmująca drugiego człowieka.
Autorzy

Przykładowe tematy katechezy:

  • Z bł. Anielą w szkole i w domu
  • Noe słucha Boga
  • Ojcze nasz - ucz nas walczyć z pokusami
  • Z Zacheuszem przemieniamy nasze życie
Szczegóły
9788374225489
Wydawnictwo
Wydawnictwo Św. Stanisława BM
Autor
ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski
Data premiery
2013
ISBN
9788374225489
Format
205x265
Stron
234
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)