Ładnie mówię głoski S Z C DZ  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ładnie mówię głoski S Z C DZ

Agnieszka Płusajska-Otto

Gry słowno-obrazkowe wspomagające prawidłową wymowę głosek S Z C DZ.

42,00 zł Brutto

34,15 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 84 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Głoski szeregu syczącego S Z C DZ pojawiają się w rozwoju mowy dziecka już ok. 3. roku życia. Sprawiają one zwykle mniej problemów niż głoski szumiące, jednak ich nieprawidłowa realizacja wpisuje się w jedna z najpopularniejszych wad w obrębie dyslalii – seplenienie.

Ładnie mówię głoski S Z C DZ to jedna z pięciu części, w serii gier logopedycznych, do ćwiczeń nad utrwalaniem tytułowych głosek. Pomoc powstała z myślą o logopedach, ale może być także wykorzystywana przez pedagogów, jak i rodziców dzieci z problemami artykulacyjnymi.

Dziecko bawiąc się ćwiczy wymowę głosek S Z C DZ na początku, w środku i na końcu wyrazu w różnym sąsiedztwie fonetycznym.
Ładnie mówię głoski S Z C DZ to 70 obrazków podzielonych na trzy zestawy. Podstawowa zasada gier, jaką jest dobieranie kartoników w pary, umożliwia wykorzystanie ich do wielu zabaw. Atutem pomocy jest wykorzystanie zdjęć przedmiotów, co ułatwia dziecku bezbłędne ich rozpoznanie i nazwanie.

Przygotowując wyrazy do gier uwzględniono fakt, że dziecko, które ma problemy z artykulacją głosek S Z C DZ, najczęściej ze względu na niedokończony rozwój mowy, nie potrafi jeszcze poprawnie wymówić głosek: SZ Ż CZ DŻ oraz R. Dlatego, w żadnej z nazw użytych przedmiotów nie pojawiają się te głoski, co pozwala skoncentrować się na utrwalaniu szeregu syczącego.

Szczegóły
Palatum
5907799617035
Wydawnictwo
Palatum
Autor
Agnieszka Płusajska-Otto
Data premiery
2008
ISBN
5907799617035
Format
190x190
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
14866
Zobacz także
chat Komentarze (0)