Skuteczne czytanie poprzez pisanie. Ćwiczenia w czytaniu dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV-VI  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Skuteczne czytanie poprzez pisanie. Ćwiczenia w czytaniu dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III i IV-VI

Helena Świąder , Bożena Garbacka , Liliana Łabuda

Ćwiczenia do nauki czytania metodą sylabową dla dzieci z dysleksją lub trudnościami w czytaniu, składające się z 12 rozdziałów z różnymi poziomami trudności. Zawierają szczegółowe instrukcje i ćwiczenia, które mogą być stosowane w domu lub na lekcjach.

55,00 zł Brutto

52,38 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 110 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Przygotowane ćwiczenia opracowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi ze stwierdzoną dysleksją rozwojową oraz dziećmi mającymi trudności w uczeniu się czytania z innych powodów. Przedstawiona metoda jest skuteczna i możliwa do stosowania zarówno w szkole, jak i w domu.

Jednym z ważniejszych jej elementów są powiększone i podzielone na sylaby wyrazy czytane jednocześnie z dzieckiem. Najczęściej uczniowie posługują się techniką głoskowania, mają wówczas trudności w dokonaniu poprawnej syntezy całego wyrazu. Czytanie i wielokrotne powtarzanie zróżnicowanych wielkością sylab ułatwia nabycie umiejętności odczytywania całych wyrazów. Dodatkowym utrwalaniem obrazu graficznego wyrazów jest przepisywanie ich przez dziecko bezpośrednio pod tekstem.

Ćwiczenia składają się z 12 rozdziałów uwzględniających zróżnicowaną strukturę i trudności ortograficzne wyrazów. Każdy rozdział rozpoczyna się rymowanym tekstem przygotowującym i zachęcającym dziecko do czytania. Zawiera również kilka zdań podzielonych na sylaby. Na jednej stronie to samo zdanie napisane jest trzykrotnie literami o zróżnicowanej wielkości. Ostatnie zdanie zawiera całe wyrazy, które należy odwzorować lub napisać z pamięci. Niektóre rozdziały mają dodatkowo teksty ze zdaniami do czytania oraz pisania, utrwalające wcześniej opanowane zdania.

Celem ćwiczeń jest pomoc rodzicom w pracy z dzieckiem w domu oraz ujednolicenie metody czytania na lekcjach, zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.

Ćwiczenia zawierają szczegółową instrukcję kolejnych etapów czytania metodą sylabową, która ułatwi naukę czytania dzieciom w pierwszej klasie. Natomiast starszym uczniom mającym trudności w opanowaniu podstawowych umiejętności szkolnych, ćwiczenia te pomogą usprawnić poziom czytania pod względem tempa, techniki i poprawności.

Szczegóły
Seventh Sea
9788360403143
Wydawnictwo
Seventh Sea
Autor
Helena Świąder, Bożena Garbacka, Liliana Łabuda
Data premiery
2010
ISBN
9788360403143
Format
A4
Okładka
teczka
Nr katalogowy
20159
chat Komentarze (0)