Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny

Aneta Pierścińska-Maruszewska , Edyta Wójcicka

25,00 zł Brutto

23,81 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 50 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

"Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny"
to pozycja adresowana do nauczycieli, gimnazjalistów i ich rodziców, mająca na celu rozbudzenie zainteresowania nauką o języku.

Poradnik składa się z krótkiej części teoretycznej i praktycznej. Na tę drugą składają się różnego rodzaju ćwiczenia doskonalące styl, poprawność gramatyczną i sprawność językową. Zaproponowano w niej metody uaktywniające twórcze i efektywne uczenie się, m.in.: myślenie obrazami, gwiazdę pytań, myślowe kapelusze, dyskusję za i przeciw. Dodatkowo autorki zamieściły tu wykaz poprawnych form wyrazów i zwrotów, których użycie sprawia najwięcej kłopotów, oraz spis przydatnych wyrażeń łacińskich.

Pozycja stanowić może cenną pomoc dla każdego polonisty, który […] znajdzie tu niemal gotowy materiał do wykorzystania podczas lekcji. A takich nigdy za wiele, zwłaszcza że często w podręcznikach szkolnych brak dostatecznej liczby ćwiczeń […] związanych z tworzeniem różnych form wypowiedzi. Także same scenariusze wydają się ciekawe, zawierają bowiem metody aktywizujące.
(Z recenzji wydawniczej dr. hab. prof. UJK Piotra Zbróga)

Aneta Pierścińska-Maruszewska - dr nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Pracuje w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, a także współpracuje z kieleckimi uczelniami: Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Wyższą Szkołą Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. Jest również prezesem Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowego. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz recenzji. Inicjatorka wydarzeń naukowych i kulturalnych w regionie.

Edyta Wójcicka - mgr filologii polskiej, dyplomowana nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, doradca metodyczny. W pracy z młodzieżą chętnie stosuje metody aktywizujące i z wykorzystaniem środków multimedialnych. Autorka innowacji pedagogicznych, projektów edukacyjnych i artykułów metodycznych. Od kilkunastu lat organizuje międzygimnazjalny konkurs ortograficzny. Laureatka ogólnopolskich konkursów dla nauczycieli.

Szczegóły
9788371732867
Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Autor
Aneta Pierścińska-Maruszewska, Edyta Wójcicka
Data premiery
2013
ISBN
9788371732867
Format
B5
Stron
144
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)