Wygraj z dysleksją  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Wygraj z dysleksją

Zofia Pomirska

Zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania - przeznaczony dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców

22,00 zł Brutto

20,95 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 44 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Wygraj z dysleksją.
Zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania - przeznaczony dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców.

Publikacja przeznaczona jest dla osób pragnących lepiej i sprawniej czytać. Szczególnie dedykowana jest tym, u których stwierdzono dysleksję (czyli specjalne trudności w czytaniu), jednak z pewnością skorzystają z niej także pozostali uczniowie, a także ich rodzice i nauczyciele. Książka adresowana jest głownie do uczniów szkół ponadpodstawowych, choć niektóre ćwiczenia mogą się nadawać również dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej, pracujących pod okiem nauczyciela, terapeuty, rodzica czy starszego rodzeństwa.

Książka zawiera zbiór ćwiczeń usprawniających umiejętność czytania. Znajdują się tutaj ćwiczenia odnoszące się do wszystkich procesów związanych z czytaniem: postrzegania, rozpoznawania i rozumienia, gdyż tylko takie całościowe podejście, według najnowszych badań nad czytaniem, może gwarantować sukces w tej dziedzinie. Ćwiczenia są tak dobrane, aby zarówno usprawnić działanie funkcji percepcyjno-motorycznych (percepcję i pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową, grafomotorykę), jak i rozwinąć funkcje umysłowe (koncentrację, pamięć, myślenie), a wreszcie by wzbogacić słownictwo i zasób wiedzy ucznia.
W drugiej części książki umieszczono zadania pozwalające na powiększenie pola widzenia, dzięki czemu można znacznie poprawić tempo czytania.
Systematyczne wykonywanie wszystkich ćwiczeń pozwoli odbiorcy nie tylko pokonać trudności w czytaniu, ale także osiągnąć satysfakcjonujący poziom umiejętności czytania.

Szczegóły
9788371730399
Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Autor
Zofia Pomirska
Data premiery
2011
ISBN
9788371730399
Format
A4
Stron
56
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)