Bobik i łapa  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Bobik i łapa

Iwona Michalak-Widera , Beata Borowiecka-Buczko

Książeczka o psie Bobiku skierowana jest do maluchów od około 2. roku życia lub dzieci starszych, które z różnych powodów zaczynają mówić później niż ich rówieśnicy.

34,56 zł Brutto

32,91 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 69 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Bobik i łapa

Książeczka o psie Bobiku skierowana jest do maluchów od około 2. roku życia lub dzieci starszych, które z różnych powodów zaczynają mówić później niż ich rówieśnicy. Celem krótkiego, rymowanego opowiadania jest łagodne wprowadzenie małego dziecka w świat mowy, pisma, a także wyrażania emocji.

Małe dziecko w zabawowy sposób poznaje różne stany emocjonalne: lęk, smutek, radość i uczy się odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach, a także ich nazywania. Po przeczytaniu książeczki należy zadawać maluchowi pytania typu: "Dlaczego Bobik jest wesoły?", "Co martwi Olę?", "Co zrobić, żeby Bobik się nie bał?". Jeśli dziecko nie potrafi odpowiedzieć na pytania, należy odczekać chwilę, a następnie wskazać odpowiedni rysunek i samemu odpowiedzieć krótkim zdaniem.

Historyjka została napisana prostym, zrozumiałym przez małego słuchacza językiem. Została wsparta skromnym materiałem ilustracyjnym, by nie rozpraszać uwagi małego dziecka. W tekście celowo nie użyto wyrazów z głoskami "sz", "ż", "cz", "dż" oraz "r", które zazwyczaj pojawiają się w mowie najpóźniej, tj. około 5.-6. roku życia. Niewykorzystane zostały również słowa z głoskami "s", "z", "c", "dz" oraz "ś", "ź", "ć", "dź", ponieważ niektóre dzieci wymawiają je nieprawidłowo, czyli z językiem wystającym z ust.

Szczegóły
Unikat 2
9788362314522
Wydawnictwo
Unikat 2
Autor
Iwona Michalak-Widera, Beata Borowiecka-Buczko
Data premiery
2013
ISBN
9788362314522
Format
230x230
Stron
16
Okładka
miękka
Nr katalogowy
24930
Zobacz także
chat Komentarze (0)