Janko Muzykant (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Janko Muzykant (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)

Henryk Sienkiewicz

4,98 zł Brutto

4,74 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 10 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis
Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.

Bohaterem noweli jest chłopiec, który tylko na pozór jest taki sam jak inne wiejskie dzieci. Jednak otaczający świat był inny niż jego rówieśników, był to bowiem świat muzyki. Grało mu wszystko: las, karczma, wieś, wiatr na pustynnych polach, szumiące drzewa, nawet widły, którymi miał rozrzucać gnój. Marzył o muzyce, o skrzypcach. Mógł przecież wyrosnąć na artystę, lecz nikt nie chciał mu pomóc, dlatego jego marzenie nie mogło się ziścić. Raczej kierowano pod jego adresem groźby i uważano go za "odmieńca". Toteż krótkie były losy małego grajka, do którego śmierci przyczyniła się chęć dotknięcia chociaż raz wymarzonych skrzypiec.

Autor obwinia o śmierć Janka i zmarnowanie jego talentu, nie Stojkę, który bez umiaru bił chłopca. Oskarża tych, którzy z pracy chłopców żyli i których bogate dwory odbiły się od chłopskiej nędzy. Mówi, że myśleli tylko o sobie, nie mówili ojczystym językiem, że tak jak panienka z dworu i jej narzeczony, zachwycili się tym co obce, nie dostrzegając nawet, że w ich wsi zginęło dziecko, z którego mógł wyrosnąć wielki artysta.

Szczegóły
Greg
9788373271791
Wydawnictwo
Greg
Autor
Henryk Sienkiewicz
Data premiery
2017
ISBN
9788373271791
Format
145x205
Stron
24
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)