Klocki BIO. Zabawy Twórcze 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Klocki BIO. Zabawy Twórcze

praca zbiorowa

Klocki BIO to wartościowy materiał edukacyjny, który wspomaga rozwój umiejętności odwzorowywania prostych układów i figur, posługiwanie się klockami...

52,70 zł Brutto

42,85 zł Netto

62,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 62,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 49,60 zł
Czas do końca rabatu: 9 dni
check W magazynie
tag_faces 105 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Klocki BIO to wartościowy materiał edukacyjny, który wspomaga rozwój umiejętności odwzorowywania prostych układów i figur, posługiwanie się klockami jako cegłami budowlanymi oraz samodzielnego i kreatywnego konstruowania mini budowli architektonicznych.

Klocki BIO to zestaw 8 drewnianych prostopadłościanów, które służą do budowania, zestawiania i odwzorowywania ćwiczeń z załączonej książeczki. Dzięki stopniowaniu trudności kolejnych wzorów klocki BIO fascynują i przykuwają uwagę wszystkich bez względu na wiek. Przedszkolaki bawią się nimi i uczą. Dzieci i młodzież stawiają czoła wielu trudnym wyzwaniom. Nawet dla dorosłych to niekiedy „trudny orzech do zgryzienia”.

Książeczka zawiera zestaw ćwiczeń z podziałem na cztery różne stopnie trudności:

 • Zestaw ćwiczeń A – 2 klocki na dobry początek
 • Zestaw ćwiczeń B – „zabawy geometryczne” – ułożenie z trzech i więcej klocków
 • Zestaw ćwiczeń C – rzuty płaskie boków pojedynczego klocka oglądane z różnych stron
 • Zestaw ćwiczeń D – konstrukcji złożonych oglądanych.

Zabawy twórcze NIKI to rozwijanie ukrytych w dziecku zdolności spostrzegania zmysłowego, rzeczowego działania, a przy tym wzbogacania swego doświadczenia, rozwijanie własnych sposobów myślenia. Czemu mają służyć? Chodzi tu o:

 • wspieranie rozwoju umysłowego,
 • odnajdywanie w sobie i uświadamianie ukrytych uzdolnień,
 • odkrywanie własnych dróg i rozwiązań,
 • osiąganie zadowolenia z samodzielnej pracy,
 • rozwijanie fantazji i kreatywności,
 • dostarczanie twórczych pomysłów.

Klocki te dają rodzicom i wychowawcom pewność, że ich dzieci mają właściwe zajęcie we właściwym czasie, stawiają specyficzne wymagania w odniesieniu do warunków rozwojowych.

Dlaczego właśnie zabawy twórcze?

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał”. Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

Szczegóły
Epideixis
5900238764109
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2016
ISBN
5900238764109
Format
140x140
Okładka
pudełko z drewna
Zobacz także
chat Komentarze (0)
16 innych produktów w tej samej kategorii: