Liga zadaniowa - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Liga zadaniowa

Zbigniew Bobiński , Piotr Nodzyński , Mirosław Uscki

Liga Zadaniowa jest jednym z nielicznych w Polsce konkursów matematycznych dla uczniów klas VI szkół podstawowych i I oraz II klas gimnazjum. Głównym inicjatorem...

58,33 zł Brutto

55,55 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 117 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Liga Zadaniowa jest jednym z nielicznych w Polsce konkursów matematycznych dla uczniów klas VI szkół podstawowych i I oraz II klas gimnazjum. Głównym inicjatorem konkursu był prof. Leon Jeśmanowicz pracownik naukowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, znakomity dydaktyk i popularyzator matematyki. Konkurs ten odbywa się nieprzerwanie od roku 1987 początkowo na terenie województwa toruńskiego, a obecnie objął cale województwo kujawsko-pomorskie.
Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej w zakresie zgodnym z programem nauczania. Podstawowym zamierzeniem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań uczniów poprzez ukazanie matematyki w interesujący sposób. Specyfika Ligi Zadaniowej pozwala wziąć udział w konkursie każdemu uczniowi, który chce pracować nad własnym rozwojem. Idea Ligi Zadaniowej rozwija się dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu nauczycieli matematyki.
Efekty Ligi Zadaniowej przeszły oczekiwania jej twórców. Obecnie w konkursie tym bierze udział około 5000 uczniów. Wśród laureatów konkursu było wielu stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, laureatów i finalistów Olimpiady Matematycznej krajowej i międzynarodowej łącznie ze zdobywcami złotych medali na Olimpiadach Międzynarodowych, niektórzy z nich zostali już doktorami nauk matematycznych.

Szczegóły
Aksjomat Toruń
9788387329556
Wydawnictwo
Aksjomat Toruń
Autor
Zbigniew Bobiński, Piotr Nodzyński, Mirosław Uscki
Data premiery
2004
ISBN
9788387329556
Format
B5
Stron
370
Okładka
twarda
chat Komentarze (0)