Logopedyczne opowiastki. Kolorowanka  3
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Logopedyczne opowiastki. Kolorowanka

Marzena Lampart-Busse , Mirosława Frydecka

Prezentowany zestaw ilustracji służy przede wszystkim do ćwiczeń utrwalających artykulację głosek w dłuższych wypowiedziach. 

11,05 zł Brutto

10,52 zł Netto

13,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 13,00 zł
Czas do końca rabatu: 14 dni
block Chwilowo niedostępny
tag_faces 22 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

OD AUTOREK:
Prezentowany zestaw ilustracji służy przede wszystkim do ćwiczeń utrwalających artykulację głosek w dłuższych wypowiedziach. Pomoc może być wykorzystana na różnych etapach terapii dyslalii: w utrwalaniu wymowy głosek w wyrazach, wyrażeniach oraz w zdaniach. Znajdzie także zastosowanie w ćwiczeniach rozwijających umiejętność tworzenia zdań, konstruowania poprawnych form gramatycznych oraz rozwijania zasobu leksykalnego dziecka. Obrazki do kolorowania umożliwiają dziecku swobodny dobór kolorów, choć w niektórych opisach kolory zostały wskazane.

Aby ułatwić pracę terapeutyczną, pod ilustracjami zamieszczono wyrazy i wyrażenia zawierające ćwiczoną głoskę. Wyrazy stanowią klucz do tworzenia własnych opowiadań. W wyrazach takich jak: jeż, krzew (str.1), chleb (str. 22), paw (str.26), świerszcz, kwiaty, światło, świeczki, otwiera (str. 27) miód (str. 35) wyróżnione litery są realizowane w wymowie jako głoski bezdźwięczne.

Obrazki mogą być wykorzystywane przez logopedów oraz przez rodziców do kontynuowania terapii w domu. Mamy nadzieję, że książeczka przyczyni się do podniesienia efektów terapii logopedycznej i stanie się atrakcyjną formą ćwiczeń zarówno w gabinecie, jaki i w domu małego pacjenta.

"Dla dzieci niewątpliwie najważniejszym atutem książeczki jest możliwość skoncentrowania się na przeznaczonych do pokolorowania rysunkach. Warto podkreślić, że mowa jest tu o rysunkach pięknie wykonanych, nawiązujących do szaty graficznej obecnej w dawnych wydaniach klasycznej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne, naturalne sylwetki ludzi, radosne twarze i śmiejące się oczy, bogactwo elementów flory i fauny, a także sprzętów codziennego użytku z najbliższego otoczenia najmłodszych zachęcają ich do podjęcia aktywności plastycznej i językowej.
Wszystkie rysunki są odpowiednio podpisane. Każda strona, oprócz tytułu, zawiera do kilkunastu wyrazów pomagających dziecku opisać historyjkę z obrazka. Zalecane słownictwo nie jest przypadkowe - Autorki zadbały o przyporządkowanie tematyki tworzonych przez dzieci opowiadań poszczególnym polskim głoskom i grupom spółgłoskowym. To bardzo skuteczny sposób uczenia przez zabawę, który sprawdza się wyśmienicie w terapii mowy. Uważna analiza przedstawionych w "Logopedycznych opowiastkach" niuansów polskiej fonetyki pozwala na stwierdzenie, że Autorki zgłębiły problematykę, w obrębie której się poruszają."

Z recenzji dr Anny Łobos

Szczegóły
Komlogo
9788361339069
Wydawnictwo
Komlogo
Autor
Marzena Lampart-Busse, Mirosława Frydecka
Data premiery
2015
ISBN
9788361339069
Stron
40
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)