Kodowanie podczas zajęć matematyki łączy w sobie nabywanie wiedzy matematycznej z umiejętnością programowania. Jest to programowanie bez prądu (off) – potrzebujemy jedynie kubków, maty, kredek i długopisów, natomiast starsi uczniowie potrzebują także smartfonów lub tabletów.
Zaproponowane:
- zabawy,
- zadania,
- karty pracy,
- matematyczne podchody,
- edukacyjne pokoje zagadek
łączą wiedzę matematyczną z aktywnością artystyczną, a nawet fizyczną.
Znajdujące się w Matma inaczej. Kodowanie przykłady mogą stać się dla Czytelnika inspiracją, zachętą do podjęcia przygody z kodowaniem na zajęciach matematycznych w przedszkolu, klasie lekcyjnej czy zajęciach świetlicowych.
Zabawy zostały dobrane w taki sposób, aby umożliwić nabywanie jak największej liczby umiejętności matematycznych z podstawy programowej wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz matematyki w klasach IV–VIII. Sądzimy, że pozycja ta udowodni, iż kodowanie jest dla każdego, a nauka matematyki może być naprawdę atrakcyjną przygodą.
Spis treści:
MATEMATYCZNE ZABAWY Z KUBKAMI
- Kubki i kości
- Piramidy kubeczkowe
- Piramidy liczbowe
- Piramidy ABC
- Lubi, nie lubi
- Kubeczkowe Sudoku
ZAKODOWANE OBRAZKI
- Dyktanda graficzne i negatywy
- Matematyczne kolorowanki i mozaiki
- Odcinkowe rysunki
- Piksele
KODY I SZYFRY LICZBOWE
- Panele kodujące
- System binarny
ZAKODOWANA DROGA
- Zabawy na macie
- Zabawy na kartce w kratkę
KODY QR
- Lekcje powtórzeniowe i utrwalające
- Podchody matematyczne
- Edukacyjny pokój zagadek
UMIEJĘTNOŚCI Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ
feedback Zgłoś komentarz