MóWiMy. Zeszyty ćwiczeń do rozwoju mowy. Części 4, 5, 6 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Pakiet

MóWiMy. Zeszyty ćwiczeń do rozwoju mowy. Części 4, 5, 6

Karina Mikulska-Hofman

Trzy zeszyty zawierające wyrazy o różnej trudności dla dzieci w różnym wieku. Zeszyty mają na celu poprawę wymowy, stymulowanie rozwoju mowy oraz ułatwienie terapii logopedycznej dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy lub afazją dziecięcą.

85,90 zł Brutto

81,81 zł Netto

Zamiast 87,70 zł

check W magazynie
tag_faces 172 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

MóWiMy. Zeszyty ćwiczeń do rozwoju mowy. Części 4, 5, 6

„MóWiMy. Zeszyty ćwiczeń do rozwoju mowy” zawartość zestawu:

 • „MóWiMy. Zeszyt 4” zawiera wyrazy trzysylabowe zbudowane z trzech sylab otwartych. Celem pracy, z tym Zeszytem, jest to, żeby dziecko, zaczęło wymawiać dłuższe wyrazy, nie przekręcając i nie opuszczając głosek.
 • „MóWiMy. Zeszyt 5” zawiera wyrazy dwusylabowe zbudowane z jednej sylaby otwartej i drugiej zamkniętej. Ten etap metody doboru głosek ma na celu to, by dziecko zaczęło wymawiać w całości trudniejsze wyrazy, nie pomijając i nie upodabniając przy tym głosek.
 • „MóWiMy. Zeszyt 6” zawiera wyrazy o trudnej budowie – dwie sylaby zamknięte, zbitki spółgłoskowe w jednej z sylab, wyrazy trzysylabowe z jedną sylabą zamkniętą. Celem pracy z tym Zeszytem, jest to, żeby dziecko nie przekręcając i nie opuszczając głosek, wymówiło cały, skomplikowany wyraz.

Zeszyty przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku:

 • u dzieci 9-12 miesięcy będą stymulowały rozwój mowy,
 • 2-4-letnim dzieciom mówiącym niewyraźnie, tzn. upraszczającym, przekręcającym, lub opuszczającym głoski pomogą poprawić wymowę,
 • 2-5-letnim dzieciom z opóźnionym rozwojem mowy lub afazją dziecięcą, ułatwią terapię logopedyczną.

Zestaw ten stanowi również doskonałą pomoc do poszerzenia zasobu słów u dzieci 2-3-letnich z prawidłową wymową.

Zeszyt ćwiczeń do rozwoju mowy

 • Zeszyt jest na metalowej spirali, po to, by do ćwiczeń, można było go składać i pokazywać dziecku tylko jeden obrazek.
 • Na jednej stronie jest obrazek dla dziecka, powyżej, którego znajdują się labiogramy, czyli zdjęcia dzieci wymawiających dane głoski. Jest to podpowiedź zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka jak układać buzię do głosek.
 • Na drugiej stronie jest instrukcja dla rodzica, mówiąca jak wywołać głoskę oraz podpowiedź kilku zabaw, w których można ćwiczyć wymowę danej głoski.
 • Całość ozdobiona jest rysunkami dzieci, co tworzy klimat dziecięcego zeszytu.
 • Teksty poleceń czy wskazówek dla rodziców często obrazowane są zdjęciami, by łatwiej było je zrozumieć.

MóWiMy zeszyty

adresowane są także do logopedów:

 • Zeszyt 4 stanowi bazę prostych wyrazów trzysylabowych, na których podstawie mogą prowadzić terapię rozwoju mowy, jak i utrwalać różnicowanie wewnątrzwyrazowe głosek czy ich wymowę w nagłosie i śródgłosie wyrazów w przebiegu dowolnej terapii.
 • Zeszyt 5 stanowi bazę trudniejszych wyrazów dwusylabowych, na których podstawie mogą prowadzić terapię rozwoju mowy, jak i utrwalać różnicowanie wewnątrzwyrazowe (np. k, g – t, d) głosek, czy ich wymowę w trzech pozycjach, w przebiegu dowolnej terapii.
 • Zeszyt 6 stanowi bazę wyrazów o trudniejszej konstrukcji (zbitki spółgłoskowe), na których podstawie mogą prowadzić terapię rozwoju mowy, jak i utrwalać różnicowanie wewnątrzwyrazowe głosek, czy ich wymowę w trzech pozycjach, w przebiegu dowolnej terapii.

 

Szczegóły
Mówimy
Wydawnictwo
Mówimy
Autor
Karina Mikulska-Hofman
Data premiery
2020
Okładka
spirala
Nr katalogowy
32643
Zobacz także
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
chat Komentarze (0)