Namyślanki wzrokowe 1 PUS  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Namyślanki wzrokowe 1 PUS

Agata Indrychowska

Namyślanki wzrokowe 1 to książeczka PUS z ćwiczeniami doskonalącymi percepcję wzrokową, przeznaczona głównie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a także starszych dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

18,27 zł Brutto

17,40 zł Netto

21,50 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 21,50 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 17,20 zł
check W magazynie
tag_faces 37 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Książeczka Namyślanki wzrokowe 1

to zestaw ćwiczeń doskonalących percepcję wzrokową.

Zmysł wzroku to najważniejszy zmysł człowieka, dostarczający większość informacji z otaczającego nas świata. Wzrok jest głównym analizatorem w procesach poznawczych; 80% tego, co pamiętamy, widzieliśmy. Są takie strefy życia, których nie jesteśmy w stanie odebrać innymi zmysłami jak tylko wzrokiem; nie zdołamy usłyszeć koloru czy też poczuć motyla w locie.

Ze zmysłu wzroku korzystamy już od okresu niemowlęcego; obserwując mimikę twarzy dorosłego, niemowlę uczy się reakcji, które następnie stara się odwzorować.

Namyślanki wzrokowe 1PUS to książeczka  przygotowana z myślą głównie o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym, jak również o dzieciach starszych, lecz o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Percepcja wzrokowa

jest zdolnością do rozpoznawania i różnicowania bodźców wzrokowych, które znajdują się w polu widzenia człowieka. Zasadna zatem staje się idea, że percepcję wzrokową powinniśmy poddawać stymulacji na każdym etapie życia i w każdym wieku. Im więcej ćwiczeń, tym lepszy rozwój dziecka, a co za tym idzie tym lepsze efekty nauki i korzyści z przyswajania rzeczy nowych. Zatem śmiało możemy powiedzieć za Konfucjuszem:

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Namyślanki wzrokowe 1

zawarte w tej książeczce ćwiczenia oprócz percepcji wzrokowej doskonalą również:

  • koncentrację uwagi,
  • logiczne myślenie i wnioskowanie,
  • umiejętności ogólnorozwojowe,
  • zainteresowania poznawcze,
  • samodzielność w działaniu.

Książeczka przyda się dzieciom w edukacji wczesnoszkolnej realizowanej zarówno w szkole systemowej, jak i w edukacji domowej. Sprawdzi się w czasie zajęć wyrównawczo-kompensacyjnych, jak również zajęć prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej. Spodoba się dzieciom, które lubią ciekawe zagadki i łamigłówki.

Szczegóły
Epideixis
9788375142297
Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Agata Indrychowska
Data premiery
11.2021
ISBN
9788375142297
Format
168x235
Stron
32
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32888
Zobacz także
chat Komentarze (0)