Słownik piktogramowo-obrazkowy (wydanie 2, zmieniona grafika)  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Słownik piktogramowo-obrazkowy (wydanie 2, zmieniona grafika)

Marzena Mieszkowicz , Jolanta Łukowska

Ilustrowana i udźwiękowiona pomoc do nauki piktogramów.Na płycie CD znajduje się ilustrowany kolorowymi obrazkami i udźwiękowiony (głos lektora) słownik...

86,10 zł Brutto

70,00 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 172 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis
Ilustrowana i udźwiękowiona pomoc do nauki piktogramów.

Na płycie CD znajduje się ilustrowany kolorowymi obrazkami i udźwiękowiony (głos lektora) słownik piktogramowy.

W tym wydaniu zmienione zostały obrazki ilustrujące piktogramy.

Piktogramy - to system znakowo-obrazkowy służący do rozwijania mowy osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie oraz dzieci i dorosłych z poważnymi problemami w zakresie rozumienia języka i sytuacji społecznych oraz posługiwania się mową dźwiękową.

Piktogramy, które zawiera słownik, w sposób umowny, na potrzeby wersji multimedialnej prezentacji znaków i ich kolorowych odpowiedników, zostały pogrupowane w kategorie, co powinno ułatwić wyszukiwanie potrzebnych znaków, pomagać w gromadzeniu i porządkowaniu słownictwa, kojarzeniu i lepszemu zapamiętywaniu znaków w obrębie wybranego tematu. Po zaznaczeniu myszką wybranego piktogramu, na ekranie pojawia się ilustrujący go obrazek i etykieta wyrazowa (nazwa), którą odczytuje lektor.

Słownik stanowi pomoc demonstracyjną dla nauczycieli, terapeutów mowy lub rodziców, służącą do nauki identyfikowania piktogramów, zapamiętania ich w kontekście innych znaków tej samej kategorii. Ze słownika mogą korzystać również sami użytkownicy (dzieci, młodzież i dorośli, np. z afazją), gdy są w stanie samodzielnie operować myszą komputerową. Sprzyja temu bardzo prosta, intuicyjna nawigacja.

Słownik powstał za zgodą i we współpracy z Centrum Metod Alternatywnych ze Szczecina, jedynym oficjalnym dystrybutorem systemu piktogramów w Polsce.

Program działa w systemie operacyjnym Windows. Nie wymaga instalacji.

http://www.ito.hg.pl/demo_slownik2_sklep.html

Szczegóły
Wydawnictwo
Usługi Informatyczne
Autor
Marzena Mieszkowicz, Jolanta Łukowska
chat Komentarze (0)