Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

Ewa Stadtmüller

W książce zawarte zostały teksty krótkich przedstawień inspirowanych piosenkami z płyty Hymny grup przedszkolnych.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
block Chwilowo niedostępny
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

W książce zawarte zostały teksty krótkich przedstawień inspirowanych piosenkami z płyty Hymny grup przedszkolnych. Są to przedstawienia, które sprawdzą się w pracy zarówno z grupą noszącą taką samą nazwę jak któryś z pochodzących z tej płyty utworów, jak i z każdą inną. 

Tematyka inscenizacji jest bowiem uniwersalna, więc nadają się do wystawienia w wybranym przez nauczyciela momencie roku przedszkolnego. Znalazły się tu także scenariusze na pasowanie na przedszkolaka i na zakończenie przedszkola – szczególnie poszukiwane przez nauczycieli.

Nierozbudowane role, proste rymowane teksty, dużo elementów ilustracji ruchowej i pantomimy – to wszystko sprawia, że przedstawienia te nie są skomplikowane w realizacji, a przygotowanie przedszkolaków do ich odegrania nie zajmie dużo czasu.

W scenariuszach – tam, gdzie to niezbędne – pojawiły się wskazówki dotyczące scenografii, strojów czy przebiegu danej inscenizacji. Jednak w wielu tekstach swoboda interpretacyjna została pozostawiona osobom, które będą przedstawienia te realizowały.

Przedszkolaki uwielbiają bawić się w teatr, przebierać się, wchodzić w role. Aktywność taka nie tylko rozwija zdolności poszczególnych dzieci, ale wspomaga integrację całego zespołu.

Książce towarzyszy płyta CD, na której zostały zamieszczone podkłady muzyczne do piosenek z płyty Hymny grup przedszkolnych.

Szczegóły
9788365915252
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Stadtmüller
Data premiery
2019
ISBN
9788365915252
Format
148x210
Stron
80
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)