Aktualności

Innowacyjne Narzędzia Terapeutyczne i Edukacyjne: Jak Programy mTalent Wspierają Rozwój Dzieci

Programy mTalent to zaawansowane rozwiązania multimedialne przeznaczone dla specjalistów pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych. Dzięki interaktywnym ekranom, wsparciu diagnostyczno-terapeutycznemu i dostępności w kilku językach, mTalent oferuje kompleksowe narzędzia wspierające terapię mowy, edukację specjalną oraz rozwój poznawczy dzieci. Dowiedz się, jak mTalent może pomóc w codziennej pracy terapeutów i nauczycieli, oraz jak skorzystać z dofinansowania na te innowacyjne programy

today
perm_identity Marcin Łabuś
remove_red_eye 288 odsłony

Mózg na siłowni? Trening głowy?

Mózg na siłowni? Trening głowy? Fitness dla szarych komórek? W tym artykule przeczytasz o tym, jakie znaczenie dla naszej ogólnej kondycji i zdrowia ma świadoma i regularna dbałość o kondycję naszego mózgu. Mózg dobrze wytrenowany oznacza m.in. większy potencjał, większą kreatywność, twórcze podchodzenie do trudnych zadań i problemów, większą elastyczność, która pozwala nam zachowywać się adekwatnie do każdej sytuacji, w jakiej możemy się znaleźć.  Dowiesz się, jak na co dzień w łatwy sposób można sobie ćwiczenia mózgu zorganizować i prowadzić. Tak jak powinniśmy świadomie i regularnie dbać o naszą sprawność i kondycję fizyczną, bo to pomaga utrzymać dobry stan zdrowia, tak samo powinniśmy dbać o kondycję naszego umysłu.  Codzienny trening mózgu  Taki codzienny trening mózgu można bez większego problemu wykonać, korzystając z licznych i łatwo dostępnych metod i narzędzi. A jedną z form dbania o własną kondycję umysłową jest rozwiązywanie zagadek i łamigłówek.  Tu warto podkreślić, że rozwiązywanie zagadek i łamigłówek nie jest zajęciem tylko dla dzieci. Rozwijanie mózgu poprzez różne ćwiczenia umysłowe jest wskazane w każdym wieku, także w dojrzałości, a nawet w starości. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 2433 odsłony

Zakupy z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny  od teraz można korzystać z niej również w naszej księgarni. 

today
remove_red_eye 3434 odsłony

Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne

Rozwój dziecka a specjalne potrzeby edukacyjne  to temat, któremu poświęcamy nasz najnowszy artykuł na księgarnianym blogu. Przyglądamy się z nim specjalnym potrzebom edukacyjnym i ich rodzajom, odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące pracy z dziećmi o spe. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 3944 odsłony

Pomoc psychologiczna i pedagogiczna dla dzieci i młodzieży

Znajdujemy się obecnie w sytuacji, w której nagląca staje się potrzeba udzielenie emocjonalnego i psychologicznego wsparcia dzieciom i młodzieży.

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 2120 odsłony

Percepcja słuchowa - dlaczego jest ważna i jak wspierać jej rozwój u dzieci

Percepcja słuchowa  W najnowszym artykule na naszym blogu przyglądamy się percepcji słuchowej; wyjaśniamy, czym jest percepcja słuchowa i dlaczego jej prawidłowy rozwój jest tak ważny dla każdego człowieka; podpowiadamy, jakimi sposobami i metodami rozwój percepcji słuchowej u dzieci wspierać. Zapraszamy do lektury. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 3951 odsłony

Jąkanie - czy to wyrok?

22 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania. To dobra sposobność do tego, aby przyjrzeć się bliżej zaburzeniu mowy, jakim jest jąkanie. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym artykułem na naszym blogu. 

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 3362 odsłony

Edukacja domowa a biblioteki pedagogiczne

Rodziny, które zdecydowały się na edukację domową, mogą korzystać ze wsparcia bibliotek pedagogicznych, istniejących w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Jak takie wsparcie uzyskać, jakie może mieć ono formy i czemu może służyć, dowiedzieć się można z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury

today
perm_identity Dorota Marcinkowska
remove_red_eye 3450 odsłony

Edukacja domowa wraca do łask

Dziś zapraszamy do lektury wywiadu z Eweliną Gancarz, mamą czwórki dzieci w wieku 11, 8, 7 i 3 lat. Po pierwszych doświadczeniach z edukacją systemową, p. Ewelina jakiś czas temu zdecydowała o przejściu na edukację domową.

today
perm_identity Dorota Marcinkowska, Agnieszka Kozub
remove_red_eye 3915 odsłony

Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask

Edukacja domowa - dawny sposób uczenia dzieci wraca do łask. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat nauczania dzieci w domu. Czy to w ogóle jest możliwe? Jak się do tego przygotować i jak zacząć? Gdzie szukać podpowiedzi i pomocy? Zapraszamy do lektury

today
perm_identity Dorota Marcinkowska, Agnieszka Kozub
remove_red_eye 2421 odsłony