Interwencje społeczne dla nastolatków z Zespołem Aspergera  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Interwencje społeczne dla nastolatków z Zespołem Aspergera

John Harpur , Maria Lawlor , Michael Fitzgerald

Praktyczny poradnik dla osób prowadzących treningi socjalizacyjne dla nastolatków z Zespołem Aspergera. Autorzy oferują program interwencji, który skupia się na rozwijaniu umiejętności społecznych, aby ułatwić młodzieży komunikację i akceptację w grupach rówieśniczych. Dzielą się także wskazówkami dotyczącymi organizacji sesji, rozwiązywania problemów oraz roli terapeuty i rodziców.

44,00 zł Brutto

41,90 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 88 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Niniejsza książka to znakomity poradnik dla wszystkich tych, którzy zajmują się planowaniem i prowadzeniem treningów socjalizacyjnych dla nastolatków z Zespołem Aspergera, poczynając od rodziców, nauczycieli, a kończąc na doradcach i terapeutach. Ci młodzi ludzie powszechnie mają ogromne trudności z komunikacją i życiem społecznym, bardzo dotkliwie odczuwane zwłaszcza w okresie dojrzewania, w grupach rówieśniczych.

Autorzy proponują program interwencji, w ramach których trenowane są umiejętności społeczne, mające ułatwić porozumiewanie się z rówieśnikami i akceptację przez nich. Pierwsza część książki obejmuje podstawy metodologiczne, językowe, filozoficzne i naukowe takiego podejścia. W części drugiej, praktycznej, zarysowane są:

  • formaty sesji,
  • możliwe problemy i rozwiązania, 
  • waga podejścia terapeuty, 
  • rola rodziców, 
  • przykładowy schemat kursu.
Szczegóły
Fraszka Edukacyjna
9788361309710
Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
John Harpur, Maria Lawlor, Michael Fitzgerald
Data premiery
2012
ISBN
9788361309710
Format
165x235
Stron
228
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)