Ja i mój świat. Etap obrazka. Karty pracy  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Ja i mój świat. Etap obrazka. Karty pracy

praca zbiorowa

Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

33,15 zł Brutto

31,57 zł Netto

39,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 39,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 33,15 zł
Czas do końca rabatu: 9 dni
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 66 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Karty pracy zostały przygotowane w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i w szczególny sposób uwzględniają specyfikę edukacji osób z autyzmem. Pozwalają na utrwalenie i pogłębienie wiedzy społeczno-przyrodniczej przedstawionej w podręczniku "Ja i mój świat". Różnorodne i ciekawie zilustrowane ćwiczenia przeplatane są zadaniami plastycznymi i elementami zabawy. Poziom trudności zadań wzrasta w kolejnych tematach. Część ćwiczeń tego samego typu planowo się powtarza, co pozwala uczniom na samodzielną pracę i stopniowe zdobywanie poszczególnych umiejętności.

Rozpoznając i wskazując poszczególne osoby, przedmioty i zjawiska, uczniowie uczą się nowych pojęć związanych z ich najbliższym otoczeniem. Nazywając obiekty prezentowane na zdjęciach i ilustracjach oraz odpowiadając na pytania zawarte w tekście, rozwijają umiejętności językowe. Rozpoznając własne i cudze stany emocjonalne, nabywają umiejętności społecznych. Dopasowując elementy, ćwiczą zdolności percepcyjne. Rozwiązując proste labirynty lub uzupełniając ciągi przedmiotów, uczą się myślenia przyczynowo-skutkowego. Wykonując różnorodne zadania grafomotoryczne i plastyczne, stopniowo kształtują zdolności manualne.

Szczegóły
Harmonia
9788371347450
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2014
ISBN
9788371347450
Format
A4+A5
Stron
118 kart+8 stron
Okładka
teczka
Zobacz także
chat Komentarze (0)