W stronę samodzielności  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

W stronę samodzielności

Marco Pontis

Materiały do oceny i nauczania czynności samoobsługowych u osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną lub niepełnosprawnością złożoną.

72,25 zł Brutto

68,81 zł Netto

85,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 85,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 72,25 zł
check W magazynie
tag_faces 145 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

W stronę samodzielności

Materiały do oceny i nauczania czynności samoobsługowych u osób z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną lub niepełnosprawnością złożoną.

Wspieranie rozwoju samodzielności – zarówno w zakresie umiejętności samoobsługowych, jak i społecznych – stanowi podstawę działań inkluzywnych oraz gwarancję lepszej jakości życia. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, nastolatków i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością złożoną, a zwłaszcza z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Niniejsza książka stanowi wygodną pomoc w przeprowadzeniu takiej interwencji edukacyjnej. Zawiera serię praktycznych list kontrolnych, które ułatwią kształtowanie umiejętności, a także ich obserwację i ocenę postępów.

Czynności samoobsługowe osób niepełnosprawnych

W tomie omówiono blisko 50 umiejętności związanych z trzema sferami:

  • samodzielność w domu (np. kąpiel pod prysznicem, suszenie włosów, zmywanie naczyń, przygotowywanie kanapek)
  • samodzielność w szkole (np. pakowanie plecaka, zapisywanie prac domowych w kalendarzu)
  • samodzielność w pracy i w czasie wolnym (np. wyjście do kina, wypłacanie pieniędzy z bankomatu, korzystanie z poczty elektronicznej).

Dzięki temu, że każda z umiejętności została przedstawiona jako sekwencja drobnych, prostych czynności, listy kontrolne ułatwiają naukę i pozwalają opiekunowi udokumentować wykorzystany typ podpowiedzi oraz śledzić postępy na kartach podsumowujących. W dodatku zaproponowano formularze i wzory list kontrolnych do wykorzystania przez opiekunów i terapeutów.

W stronę samodzielności

Obszerny kolorowy załącznik zawiera karty obrazkowe przedstawiające poszczególne kroki wybranych umiejętności. Jest to pomoc wizualna: karty należy wyciąć i na przykład przykleić w miejscu, gdzie będą najbardziej przydatne podczas wykonywania konkretnych czynności. W książce znajduje się kod do pobrania materiałów dostępnych online. Umożliwiają one dostosowanie nauczanej sekwencji czynności do potrzeb konkretnej osoby.

Szczegóły
Harmonia
9788383092461
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Marco Pontis
Data premiery
2023
ISBN
9788383092461
Format
A4
Stron
212 stron + 25 kolorowych
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33951
Zobacz także
chat Komentarze (0)