Literówka  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Literówka

Słowna gra planszowa dla całej rodziny.

34,80 zł Brutto

28,29 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 70 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Literówka

Słowna gra planszowa dla całej rodziny. Gra, która rozgrzewa do czerwoności szare komórki i stanowi wyzwanie nawet dla największych mistrzów quizów.

Uważasz się za prawdziwego bystrzaka? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę w pojedynku z rodziną lub przyjaciółmi? Wyzwij ich na pojedynek na słowa!

Zwycięstwo w tej grze gwarantuje nie tylko bardzo obszerna wiedza, ale także umiejętność szybkiego kojarzenia. 55 kart z pytaniami zostało podzielonych na 3 kategorie, dzięki czemu gracze dostają możliwość dostosowania rozgrywki do zaawansowania uczestników. Odrzucenie fioletowych, najtrudniejszych z nich, czyni „Literówkę” świetną propozycją dla dzieci, które przez rozrywkę mogą poszerzyć zakres swojego słownictwa. W zależności od potrzeb, gra pełni formę edukacyjnej, rodzinnej lub wyzwania dla dorosłych.

Kluczowe w „Literówce” są kostki, na których znajdują się różne litery alfabetu oraz odmierzająca czas klepsydra. W każdym ruchu jeden z uczestników rzuca 6-oma (lub mniej, jeśli tak ustalili gracze) kostkami i odkrywa kartę, skrywającą pytanie. Po odwróceniu klepsydry (lub uruchomieniu darmowej aplikacji) wszyscy wypisują słowa, które stanowią odpowiedź na pytanie i na pierwszym miejscu zawierają wyrzucone litery. Gracze przesuwają swoje pionki na planszy o tyle pól, ile poprawnych odpowiedzi udzielili. Jednak nie mogą się one powtórzyć u innych uczestników!

Słowna gra planszowa

„Literówka” wymusza sięgnięcie do najgłębiej ukrytej wiedzy, pobudza kreatywność i wymaga sprytnej strategii, aby dotrzeć do mety jako pierwszy.

Literówka

Zawartość:

  • plansza - 1 szt.,
  • karty z kategoriami - 55 szt.,
  • kostki z literami - 6 szt.,
  • pionki - 6 szt.,
  • notes - 1 szt.,
  • klepsydra - 1 szt.,
  • instrukcja.
Szczegóły
Multigra
5906395301928
Wydawnictwo
Multigra
Data premiery
2021
ISBN
5906395301928
Format
245x205x45
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
32959
Wiek
8+
Liczba graczy
2-6
Zobacz także
chat Komentarze (0)