Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie - etap 2  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-2%

Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie - etap 2

Agnieszka Suder

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

45,08 zł Brutto

42,93 zł Netto

46,00 zł -2%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 46,00 zł
Czas do końca rabatu: 9 dni
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

Zeszyt Analogie - Etap 2 - to obszerny zestaw zadań myślenia przez analogię o wyższym poziomie trudności.

W zadaniach wykorzystano kilka różnych typów analogii - obiekty łączą takie relacje jak: wielkość, ilość, funkcja, relacja "część do całości", przeciwieństwa, cechy.

Myślenie przez analogię to umiejętność wnioskowania, odgadnięcia reguły i jej zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania usprawnia lewą półkulę mózgu, pomaga dzieciom w nauce języka, przedmiotów ścisłych oraz reguł społecznych.

Zestaw ćwiczeń składa się z dwóch części:

1. Zadania oparte na materiale tematycznym (strony: 1-26).
Ćwiczenia zostały uporządkowane pod względem stopnia trudności - od najłatwiejszych relacji (wielkość, ilość) po trudniejsze (funkcje, cechy). Dziecko powinno odgadnąć regułę (na zasadzie podobieństwa) w oparciu o dwa przykłady, a następnie zastosować ją w ostatnim przykładzie. Spośród trzech obrazków do wycięcia dziecko wybiera ten prawidłowy i wkleja w puste miejsce. Na stronach 24-26 wprowadzono nowy typ zadania, w którym należy wybrać dowolny zestaw obrazków, rozciąć je, a następnie samodzielnie ułożyć na szablonie w taki sposób, by utworzyły logiczną relację. To ćwiczenie trudniejsze, przeznaczone dla dzieci, które dobrze radzą sobie z pozostałymi zadaniami w zestawie.

2. Zadania oparte na materiale atematycznym (strony: 27-50).
W tej części ćwiczymy odgadywanie relacji zachodzących pomiędzy figurami geometrycznymi. Zadaniem dziecka jest odkrycie reguły, wskazanie brakującego elementu, na koniec - przerysowanie go w białym polu. Stopień trudności ćwiczeń atematycznych wzrósł dzięki wprowadzeniu złożonych elementów graficznych, większej ilości zadań wymagających liczenia lub analizowania wieloelementowych układów figur. Na stronach 48-50, analogicznie jak w części tematycznej, przygotowano 4 zestawy figur do rozcięcia i samodzielnego ułożenia.

Szczegóły
WIR
9788362739691
Wydawnictwo
WIR
Autor
Agnieszka Suder
Data premiery
2015
ISBN
9788362739691
Format
A4
Stron
50
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)