Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie - etap 1  5
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-2%

Logiś i ja. Ćwiczenia logicznego myślenia. Analogie - etap 1

Agnieszka Suder

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

45,08 zł Brutto

42,93 zł Netto

46,00 zł -2%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 46,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 45,08 zł
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 90 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.

Zeszyt Analogie - Etap 1 - zawiera obszerny zestaw prostych zadań myślenia przez analogię. Ćwiczenia mają formę rysunkową, oparte są na materiale tematycznym i atematycznym. W zadaniach wykorzystano kilka różnych typów analogii - obiekty łączą takie relacje jak: wielkość, ilość, kategoria, funkcja, relacja "część do całości", przeciwieństwa, cechy.

Myślenie przez analogię to umiejętność wnioskowania, odgadnięcia reguły i jej zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania usprawnia lewą półkulę mózgu, pomaga dzieciom w nauce języka, przedmiotów ścisłych oraz reguł społecznych.

Zestaw ćwiczeń składa się z dwóch części:

1. Zadania oparte na materiale tematycznym (strony: 1-23)
Obrazki w tej części zostały dobrane tak, by dziecko znało przedstawione na nich przedmioty (zabawki, jedzenie, pojazdy, ubrania itd). Ćwiczenia zostały uporządkowane pod względem stopnia trudności - od najłatwiejszych relacji (wielkość, ilość) po trudniejsze (funkcje, cechy). Dziecko powinno odgadnąć regułę (na zasadzie podobieństwa) w oparciu o dwa przykłady, a następnie zastosować ją w ostatnim przykładzie. Spośród trzech obrazków do wycięcia dziecko wybiera ten prawidłowy i wkleja w puste miejsce.

2. Zadania oparte na materiale atematycznym (strony: 24-45)
W tej części ćwiczymy odgadywanie relacji zachodzących pomiędzy figurami geometrycznymi. Zadaniem dziecka jest odkrycie reguły i dorysowanie brakującego elementu.

Szczegóły
WIR
9788362739615
Wydawnictwo
WIR
Autor
Agnieszka Suder
Data premiery
2015
ISBN
9788362739615
Format
A4
Stron
45
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26984
Zobacz także
chat Komentarze (0)