Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Alicja Stepek

Zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych. Kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. 

54,00 zł Brutto

51,43 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 108 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Nowe przygody zwierzaków z Doliny Futrzaków

Zbiór bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych. Kontynuacja perypetii niezwyczajnych psiaków, które mierzą się ze zwyczajnymi problemami niejednego dziecka. 

  • Czy uda się futrzakom pokonać lęk przed ciemnością lub przed wizytą w szpitalu?
  • Czy polubią nowych członków ich szkolnego i rodzinnego stada?
  • Czy uda im się pokonać nieśmiałość bądź lęk przed rozstaniem?
  • Przy okazji może znajdą odpowiedź na pytanie czym może się stresować sójka, czy ptaki potrafią nurkować w rzece albo czy leśne mrówki są w ogóle potrzebne?

Psiaki przeżywają lęki, borykają się z nieporozumieniami w grupie rówieśniczej, mierzą się z poczuciem odrzucenia czy brakiem akceptacji, także w obliczu cech ze spektrum autyzmu, które jedno z futrzaków wyraźnie okazuje. Każda historia ma swoje dobre zakończenie, ale kto wie, może warto spróbować pozwolić dzieciom niektóre z nich same dokończyć?

Bajki terapeutyczne

  • Każda z opowieści przedstawia zachowania bohaterów w kontekście zdarzeń, które są bliskie nam wszystkim, a szczególnie dzieciom w życiu codziennym.
  • Czytelnik ma szansę poznać tu nie tylko świat przyrody, lecz także świat emocji, postaw i wartości, czyli wszystko to co czujemy i oczekujemy od siebie nawzajem.
  • Te historie z łatwością mogą stać się pretekstem do otwartych i szczerych rozmów. Z pewnością pomogą dzieciom w zrozumieniu własnych emocji i rozwiązywaniu swoich małych i dużych problemów.
  • Idealna pozycja na zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, na lekcje wychowawcze, a także na miły wieczór rodzica z dzieckiem przy książce.

Niech lektura tych bajek stanie się zachętą do rozmów z dziećmi o tym, o czym trudno się mówi. Może dzięki zwierzakom, które przeżywają to samo, dzieciom łatwiej będzie zrozumieć własne emocje.

Szczegóły
9788382940558
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Impuls
Autor
Alicja Stepek
Data premiery
2022
ISBN
9788382940558
Format
160x235
Stron
264
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33988
Zobacz także
chat Komentarze (0)