Portrety poetów i pisarzy. Graficzne karty pracy  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Portrety poetów i pisarzy. Graficzne karty pracy

Agnieszka Kunikowska

Graficzne karty pracy sprawdzą się na lekcjach języka polskiego w szkole, w edukacji domowej i podczas samodzielnego powtarzania materiału.

49,90 zł Brutto

47,52 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 100 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Portrety poetów i pisarzy. Graficzne karty pracy

sprawdzą się na lekcjach języka polskiego w szkole, w edukacji domowej i podczas samodzielnego powtarzania materiału.

Portrety poetów i pisarzy

to nie tylko zbiór 35 gotowych do uzupełnienia kart pracy, ale przede wszystkim dobra okazja do niezwykłej wędrówki po świecie literatury i jej twórców. Z tymi rysnotkami nie ma miejsca na nudę podczas zajęć.
Daj się wciągnąć w barwny świat literatury i ich twórców i zaproś na swoje lekcje najbardziej znanych poetów i pisarzy. W ich towarzystwie każda lekcja stanie się dla twoich uczniów pasjonującą podróżą pełną przygód.

Sketchnotki język polski

Portrety poetów i pisarzy to przede wszystkim niewyczerpane źródło inspiracji i możliwości. Co zyskasz korzystając z tych wyjątkowych kart pracy?
Jeśli jesteś nauczycielem, rodzicem lub korepetytorem, kupując „Portrety poetów i pisarzy”, otrzymasz:

  • estetycznie wykonany zbiór kart pracy umieszczony w praktycznej teczce;
  • gotowy do wykorzystania w każdej chwili i bez jakichkolwiek przygotowań;
  • materiały do pracy z zagadnieniami o najważniejszych i najbardziej znanych twórcach w dziejach literatury, które możesz wykorzystać na różnych etapach edukacyjnych (zarówno w klasach szkoły podstawowej, jak i średniej);
  • gotowy pomysł na lekcję, wprowadzenie do lektury lub podsumowanie;
  • sposób na niespodziewane zastępstwo;
  • dobry materiał do powtórek przed egzaminem, sprawdzianem lub kartkówką;
  • możliwość dostosowania metod pracy do indywidualnych potrzeb twoich uczniów oraz pomocy tym, którzy borykają się z trudnościami w uczeniu się;
  • pomoc dla tych uczniów, którzy wymagają jasnych wskazówek do tego, czym mają się kierować w szukaniu informacji na dany temat;
  • pomoc w samodzielnej nauce podczas korepetycji lub innych zajęć o literaturze; możliwość stworzenia bazy motywów i symboli związanych z twórczością pisarzy i poetów;
  • szansę na skończenie z bezsensownym przepisywaniem gotowych notatek z Internetu;
  • okazję do tego, by zainspirować uczniów do poszukiwań dodatkowych informacji na temat danego twórcy;
  • możliwość odczarowania nudnego i stereotypowego sposobu patrzenia na znane z podstawy programowej nazwiska twórców;
  • wykorzystanie myślenia wizualnego jako efektywnego sposobu przyswajania wiedzy;
  • metodę pracy, której skuteczność została potwierdzona w praktyce przez autorkę prac i wielu innych nauczycieli.

Twoi uczniowie/ Twoje dzieci zyskają:

  • narzędzie do tego, by w gąszczu niepotrzebnych informacji znaleźć to, co istotne, ale też to, co ciekawe i inspirujące;
  • szansę na poszukiwanie i odnalezienie w życiu i twórczości pisarzy tego, czego nie znajdą w podręcznikach do języka polskiego;
  • nowe spojrzenie na znane im z okładek lektur nazwiska poetów i pisarzy;
  • możliwość tworzenia i odwoływania się do skojarzeń ułatwiających zapamiętywanie poznawanych informacji;
  • odrobinę relaksu podczas kolorowania;
  • zachętę do tego, by za sprawą sketchnotingu zacząć tworzyć własne notatki graficzne w świadomy, przemyślany i skuteczny sposób, który ułatwi im zrozumienie omawianego materiału i zapamiętanie najważniejszych informacji.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz o tym, jak wykorzystasz zawarte w teczce prace. Możliwości jest nieskończenie wiele. Spójrz:

Dzięki graficznym kartom pracy możesz:

  • bez zbędnych przygotowań wręczyć uczniom ich kopie do uzupełnienia lub poprosić, by posłużyły im jako inspiracja do stworzenia własnych;
  • zmienić nagłówki i sprawić, by uczniowie zapełnili je tym, czego tylko zapragniesz;
  • zawrzeć wszystko, co najważniejsze w danym temacie, w jednym miejscu, co ułatwi uporządkowanie materiałów do nauki;
  • poprzez zawarte w sketchnotkach symboliczne miniatury rozpocząć rozmowę o symbolach i motywach w twórczości danego autora oraz poprosić, by dodali własne propozycje, co wpłynie na zaangażowanie ich wyobraźni, skojarzeń i emocji w proces uczenia się;
  • pokazać uczniom cel danej pracy, do którego zmierzają i efekt, który uzyskają, co zwiększy ich zaangażowanie i motywację do pracy;
  • poprzez atrakcyjną i skuteczną w uczeniu się formę wesprzeć uczniów w walce z pojawiającymi się trudnościami oraz zmotywować do dalszego wysiłku.

Jak widzisz, nie jest ważne, czy jesteś nauczycielem, który w swojej pracy od zawsze stawia na kreatywność i niebanalność czy zwyczajnie masz już dość rutyny na swoich lekcjach i poszukujesz atrakcyjnych i efektywnych metod, które ułatwią naukę twoim uczniom, wniosek jest jeden. Znalazłeś się w dobrym miejscu.

O autorce

Agnieszka Kunikowska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, nauczycielka języka polskiego w szkole średniej.

Przygodę z rysowaniem zaczęła, gdy sama jeszcze była uczennicą, a jej zeszyty nie mogły istnieć bez tworzonych potajemnie szkiców bohaterów, autorów czy symboli.

W swojej pracy z młodzieżą wykorzystuje notatki graficzne, ponieważ wierzy w to, że taka forma pracy zachęca młodych ludzi do odkrywania piękna świata literatury oraz do podjęcia samodzielnych prób świadomego i efektywnego notowania.

Nie ustaje w próbach odczarowania w oczach uczniów lektur szkolnych i zarażania miłością do literatury, dlatego nieustannie poszukuje nowych skutecznych metod aktywizujących.

W swojej pracy stawia na rozwój i kreatywność.

Uwielbia kontakt z młodymi ludźmi i rozmowy o tym, co ich interesuje, ponieważ to właśnie uczniowie są jej największą inspiracją.

Od marca 2020 roku prowadzi stronę „Agnieszka Kunikowska – rysnotki na języku polskim”, gdzie dzieli się swoimi pracami z innymi. Uważa, że w swoim życiu nie może obejść się bez dobrej literatury, filmów, seriali… i rysowania.

„Nie od dziś wiadomo, że w edukacji najbardziej wartościowa jest różnorodność. W tę ideę perfekcyjnie wpisują się karty pracy przygotowane przez Agnieszkę Kunikowską. Autorka wykracza poza granice myślenia wizualnego, czyniąc swoje rysunki małymi dziełami sztuki gotowymi do wykorzystania podczas lekcji języka polskiego. Wśród portretów przygotowanych przez Agnieszkę odnajdziecie nazwiska dobrze znane z historii literatury oraz pojawiające się w podstawie programowej (zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej). Bez wątpienia mają one moc uatrakcyjnienia lekcji na temat biografii pisarzy i zapisania ich wizerunków w pamięci naszych uczniów. Jestem przekonana, że z tej publikacji (ku własnej satysfakcji i uciesze uczniów) może skorzystać każdy polonista, chcący choć trochę przełamać schematy lekcyjne”.
Irmina Żarska

Szczegóły
9788395823695
Wydawnictwo
Kapelusz z kwiatami
Autor
Agnieszka Kunikowska
Data premiery
2021
ISBN
9788395823695
Stron
35 czarno-białych kart pracy
Okładka
teczka
Nr katalogowy
32636
Zobacz także
chat Komentarze (0)