Moje ciało jest super! Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn (10+)
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-5%

Moje ciało jest super! Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn (10+)

Angelika Szelągowska-Mironiuk

Materiał skupia się na dojrzewaniu dziewcząt, oferując kompleksowe podejście, które wykracza poza aspekty medyczne. Autorka, będąc psychoterapeutką i seksuolożką, zachęca do zrozumienia zmian zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych oraz do budowania pozytywnego stosunku do swojego ciała i relacji z innymi. Poprzez ćwiczenia i zadania, czytelniczki są prowadzone do refleksji nad swoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, w kontekście dojrzewania i odkrywania siebie.

46,55 zł Brutto

44,33 zł Netto

49,00 zł -5%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 49,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 46,55 zł
check W magazynie
tag_faces 93 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Moje ciało jest super! Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn (10+) - Psychologia Dziecka - Angelika Szelągowska-Mironiuk

"Moje ciało jest super! Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn" to materiał przeznaczony dla nastolatek, a jego celem jest lepsze zrozumienie swojego ciała i zachodzących w nich zmian, emocji i relacji z innymi.

Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale ja osobiście mam wrażenie, że o dojrzewaniu mówimy zwykle albo jak o czymś zagrażającym, albo bardzo medycznie, skupując się na zmianach zachodzących w układzie hormonalnym. Taka perspektywa nie jest zła ani niewłaściwa – skoro dojrzewasz, to masz prawo wiedzieć, jakie w tym okresie mogą wystąpić trudności, a działanie Twojego układu hormonalnego czy rozrodczego powinno być Ci znane. Znajomość siebie oznacza przecież również znajomość swojego ciała.
Jednak jako psycholożka, psychoterapeutka i seksuolożka uważam, że taka perspektywa jest po prostu niepełna. Rozmawiając o dojrzewaniu, powinniśmy rozmawiać także o akceptacji swojego ciała, pojawiających się w nas emocjach, o relacjach (ze sobą samą i z innymi). Okres dojrzewania warto rozumieć nie tylko jako okres fizycznych zmian, trzeba także spojrzeć z uwagą na to, co dzieje się w psychice dojrzewającej osoby.
Zapraszam Cię więc do ćwiczeń i zadań, które mogą Ci pomóc lepiej zrozumieć nie tylko swoje ciało i zachodzące w nim zmiany, ale także swoje emocje i relacje między tym, co o dojrzewaniu mówi się w Twojej rodzinie i co mówi się o nim w mediach, a Twoim podejściem do procesu dorastania, w którym jesteś. Dojrzewanie jest czasem odkrywania swoich talentów i potrzeb.
Podczas wspólnej pracy zachęcam Cię do analizy Twojej przeszłości i teraźniejszości, ale także do spojrzenia w przyszłość. Dojrzewanie jest także czasem, kiedy odkrywamy swoje talenty i potrzeby i kiedy zaczynamy na poważnie myśleć o tym, w którą stronę chcemy pójść, gdy osiągniemy dorosłość. Pamiętaj jednak, że tu i teraz też jesteś ważna. Twoje uczucia, relacje, które nawiązujesz, i Twoje przekonania – to wszystko ma znaczenie.
Angelika Szelągowska-Mironiuk

Osobisty przewodnik po dojrzewaniu dla dziewczyn

Spis treści

 1. Dojrzewanie moich przodkiń
 2. Bliskość i niezależność
 3. Doceniam swoje ciało
 4. Dbam o swoje ciało
 5. Jestem uważna na siebie
 6. Komunikaty o ciele
 7. Moje ciało i jego potrzeby
 8. Myśli o moim ciele
 9. Okres, miesiączka, menstruacja – możemy o tym mówić!
 10. Poznaję swój cykl
 11. Cykl a emocje
 12. Stereotypy a PMS
 13. Okres dojrzewania nie jest jednorodny
 14. Dojrzewanie jako pożegnanie z dzieciństwem
 15. Relacje w dzieciństwie
 16. Moje ciało się zmienia
 17. Przyjaźnie i siostrzeństwo
 18. Mity o dzieciństwie i dojrzewaniu
 19. Moje marzenia i plany
 20. Pytania skłaniające do refleksji
 21. Drzewo zasobów
 22. Zdania, które chronią

Angelika Szelągowska-Mironiuk

Doktor nauk humanistycznych, psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka, polonistka. Ukończyła czteroletni kurs psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie oraz seksuologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi terapię rodzin, par oraz pacjentów indywidualnych. Pracuje w nurcie systemowym.

Szczegóły
9788367874502
Wydawnictwo
Psychologia Dziecka
Autor
Angelika Szelągowska-Mironiuk
Data premiery
2024
ISBN
9788367874502
Format
A4
Stron
56
Okładka
spirala
Nr katalogowy
35651
Zobacz także
chat Komentarze (0)