Psychomotoryka  1
zoom_out_map
-15%

Psychomotoryka

Jolanta Majewska , Andrzej Majewski

Rozwijanie inteligencji, kreatywności, rezyliencji i mądrości.
Nowe formy edukacji. Ponad 70 zajęć i scenariuszy psychomotorycznych.

42,42 zł Brutto

40,40 zł Netto

49,90 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 49,90 zł
Czas do końca rabatu: 8 dni
W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 85 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Psychomotoryka. Rozwijanie inteligencji, kreatywności, rezyliencji i mądrości.

"Psychomotoryka" zawiera ponad 70 zajęć i scenariuszy psychomotorycznych.

Wiele trudności dzieci można pokonać, wprowadzając odpowiednie ćwiczenia ruchowe. Psychomotoryka łączy przeżycia emocjonalno-psychiczne ze zdolnościami motorycznymi, percepcją i doświadczeniami, dlatego wykazuje szczególną skuteczność w pracy nad:

  • problemami z koordynacją ruchową,
  • zaburzeniami procesów uczenia się,
  • trudnościami wychowawczymi,
  • zwiększeniem koncentracji uwagi.

Psychomotoryka:

  • pozwala dzieciom nabrać pewności siebie,
  • uczy empatii,
  • pomaga kształtować umiejętności społeczne,
  • pomaga kształtować kreatywność i odporność psychiczną (rezyliencję).

Autorzy – cenieni specjaliści z zakresu terapii psychomotorycznej – przystępnie omawiają założenia oraz cele metody i proponują ponad 70 zajęć i scenariuszy do natychmiastowego wykorzystania przez rodziców, nauczycieli i terapeutów.

Książka Jolanty i Andrzeja Majewskich

to pasjonujące wprowadzenie do zasad i form psychomotoryki, ale też zajmująca narracja, z której można dowiedzieć się m.in., dlaczego Einstein nigdy nie nauczył się angielskiego, jak rozmawiać z dziećmi, aby nas słuchały, i w jaki sposób można kształtować rozwój kognitywno-emocjonalny poprzez psychomotoryczną ofertę ruchową.

Jolanta Majewska

jest absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. W Niemczech ukończyła również liczne kierunki studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki i terapii. Jest między innymi terapeutką systemową, zajmuje się poradnictwem rodzinnym i komunikacją interpersonalną. W latach 90. założyła kilka placówek dla dzieci i seniorów w Schwabach (Niemcy) „Netz für Kinder”: Hoppetose, Takatuka, Villa Kunterbund, Kinder Kontakt Kiste oraz Międzypokoleniowy Dom Kultury. Od 2006 roku pełni funkcję dyrektorki Ośrodka Holistycznej Pedagogiki Integracyjnej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży w Schwabach. Jest także niezależnym wykładowcą na wyższych uczelniach i w placówkach kształcenia ustawicznego zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Andrzej Majewski

jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Friedrich-Alexander-Universität w Erlangen i Norymberdze, na którym również obronił pracę doktorską. Jest także gerontologiem, psychomotorykiem oraz terapeutą metody Frostig. Od 1981 roku pracuje w Niemczech jako nauczyciel i terapeuta w różnych placówkach dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. W 1992 roku założył praktykę psychomotoryki systemowej, w ramach której wraz z żoną opiekował się prawie tysiącem rodzin. Jest także niezależnym wykładowcą na wyższych uczelniach i w placówkach kształcenia ustawicznego w Niemczech i w Polsce. W 2004 roku wraz z żoną założył w Niemczech Akademię Kształcenia Ustawicznego w zakresie motopedagogiki i psychomotoryki. Umożliwia ona nauczycielom zdobycie dodatkowych kwalifikacji, uznawanych w Bawarii przez Ministerstwo Edukacji i Kultury za uzupełnienie ich wykształcenia.

Szczegóły
Harmonia
9788383090047
Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Jolanta Majewska, Andrzej Majewski
Data premiery
2022
ISBN
9788383090047
Format
B5
Stron
228
Okładka
miękka
Nr katalogowy
33623
Zobacz także
chat Komentarze (0)