Scenariusze lekcji wychowawczych dla nauczycieli i wychowawców  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Scenariusze lekcji wychowawczych dla nauczycieli i wychowawców

Maria Gudro-Homicka

Książka zawiera 40 scenariuszy lekcji wychowawczych dla starszych klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowych. Obejmuje różnorodne tematy związane z problemami i wartościami młodzieży, wykorzystując aktywizujące metody, w tym dramę. Scenariusze wykorzystują teksty piosenek, filmy i literaturę, pomagając nauczycielom i wychowawcom rozwijać umiejętności społeczne uczniów. Praktyczny przewodnik do rozwiązywania problemów młodzieży.

58,00 zł Brutto

55,24 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 116 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Scenariusze lekcji wychowawczych dla nauczycieli i wychowawców w starszych klasach szkoły podstawowej i w szkołach ponadpodstawowych.

Książka stanowi propozycję 40 zajęć prowadzonych metodami aktywizującymi, w tym metodą dramy. Znakomita pomoc metodyczna dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

To praktyczny przewodnik po wartościach i problemach współczesnej młodzieży, który może stanowić pomoc w rozwiązywaniu problemów. Scenariusze dotyczą różnorodnej tematyki, takiej jak konflikty, agresja, zaniżona samoocena ucznia, odrzucenie, wybór drogi, mobbing, tolerancja, rozbita rodzina, patriotyzm, wiara. Wykorzystano w nich teksty piosenek, filmy, literaturę. Scenariusze mogą być realizowane na godzinach wychowawczych, lekcjach przygotowujących do życia w rodzinie, na języku polskim, historii czy warsztatach pozaszkolnych.

Szczegóły
Difin
9788380853492
Wydawnictwo
Difin
Autor
Maria Gudro-Homicka
Data premiery
2017
ISBN
9788380853492
Format
160x231
Stron
280
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)