Stonoga Agata  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Stonoga Agata

praca zbiorowa

Stonoga AGATA to zabawa dla najmłodszych dzieci. Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier.

57,80 zł Brutto

46,99 zł Netto

68,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 68,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 54,40 zł
check W magazynie
tag_faces 116 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Stonoga Agata stanowi cenny materiał edukacyjny, którego zastosowanie ma skuteczny wpływ na rozwój twórczych umiejętności dziecka, ponieważ z poszczególnych klocków można komponować wiele kolorystycznych wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości klocków, długości i koloru.

Stonoga AGATA to zabawa dla najmłodszych dzieci. Składa się z 18 pierścieni wykonanych z drewna o średnicy 35 mm, w 6 kolorach, do nawlekania na odpowiednio sztywny sznurek oraz drewnianej kostki z 6 kolorami umożliwiającej wiele gier. W zabawie ze Stonogą Agatą podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem.

Zabawa ze Stonogą Agatą daje możliwość dokonywania operacji myślowych, począwszy od prostego postrzegania na konkretach, poprzez porównywanie, wykrywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, kończąc na łączeniu w grupy. Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze. W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego. Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.

Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka. Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, "Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

"To najlepsza nawlekanka, jaką udało mi się do tej pory spotkać i świetna zabawka dla najmłodszych. Sznurek do nawlekania (zrobiony z elastycznej gumy) jest odpowiednio sztywny, co ułatwia dziecku pracę i zachęca do podejmowania kolejnych prób. Zabawka potrafi zająć córeczkę na dłuższą chwilę, a satysfakcja z nawleczenia wszystkich krążków jest ogromna. Stonoga mieści się w drewnianym pudełku (duży plus za świetne opakowanie). (…) to rewelacyjna zabawka dla najmłodszych. Dzięki świetnemu wykonaniu i materiałom posłuży maluszkom przez długi czas. Lubimy takie zabawki, zwłaszcza gdy nie kosztują majątku."

Autorka opinii: Anna Marcula, blog „Maluszkowe inspiracje”

Szczegóły
Epideixis
5900238764062
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2012
ISBN
5900238764062
Format
145x145
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
7143
Zobacz także
chat Komentarze (0)
16 innych produktów w tej samej kategorii: