WF (nie tylko) dla chłopców  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

WF (nie tylko) dla chłopców

praca zbiorowa

Książka oferuje gotowe konspekty zajęć z opisem ćwiczeń, narzędzi, czasu trwania i grup rywalizujących. Zawiera ilustracje, wskazówki BHP i metody zwiększenia frekwencji oraz aktywności uczniów. Propozycje gier ruchowych i sportów walki uatrakcyjnią lekcje, zapewniając bezpieczne i ciekawe zajęcia, które przyczynią się do fizycznego rozwoju uczniów.

49,90 zł Brutto

47,52 zł Netto

W dostawie
new_releases Wysyłka 1-3 dni
tag_faces 100 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

WF (nie tylko) dla chłopców. Samoobrona. Judo. Zapasy. Minisumo - Forum

WF to nie tylko bieganie czy wykonywanie określonych ćwiczeń ruchowych. To poprawa siły i wytrzymałości organizmu, samokontrola, dyscyplina, wiedza z zakresu higieny i zdrowego trybu życia, a także spełnianie pasji czy trening talentów sportowych. Niestety coraz więcej uczniów traci zainteresowanie sportem i zajęciami wychowania fizycznego, dlatego tak ważne jest uatrakcyjnienie każdych lekcji.

Książka zawiera gotowe konspekty zajęć określające miejsce wykonywania ćwiczeń, niezbędne narzędzia, czas trwania zajęć oraz sugestie dotyczące doboru grup rywalizujących ze sobą.

Prócz tego znajdziemy w niej liczne ilustracje określające pozycję wyjściową, główny ruch oraz wskazówki dla nauczyciela dotyczące BHP i poziomu sprawności uczniów. Z niniejszym opracowaniem każdy WF będzie ciekawy zarówno dla uczestników jak i prowadzącego, a co ważniejsze przyczyni się do rozwoju fizyczności wszystkich podopiecznych, co wpłynie korzystnie na ich stan zdrowia. Zróżnicowane propozycje zabaw i gier ruchowych mogą być dobrym urozmaiceniem, głównego nurtu edukacyjnego charakterystycznego dla danej placówki szkolnej.

Wychowanie fizyczne

Z publikacji WF (nie tylko) dla chłopców dowiesz się:

  • Jakie sporty walki uatrakcyjnią zajęcia wychowania fizycznego?
  • Jakie elementy warto wykorzystać na lekcjach?
  • W jaki sposób zwiększyć frekwencję uczniów?
  • Jakimi metodami zachęcić uczniów do aktywnego udziału na zajęciach ruchowych?
  • W jaki sposób wdrożyć na zajęcia elementy samoobrony, judo, zapasów oraz minisumo?

Prócz tego znajdziemy dokładne wskazówki jak stworzyć idealne miejsce do prowadzenia zajęć, jak przeprowadzić kontrolę BHP, na co zwracać uwagę i jak reagować w momencie braku dyscypliny ze strony uczniów. Dzięki temu zajęcia będą dla uczniów bezpieczne, urozmaicone, a co ważniejsze staną się one ważnym elementem samodoskonalenia fizycznego, do którego podejdą z pełną sumiennością.

Szczegóły
Forum
Wydawnictwo
RAABE (FORUM)
Autor
praca zbiorowa
Format
A4
Stron
100
Okładka
miękka
Nr katalogowy
35893
Zobacz także
chat Komentarze (0)