Baśnie dla przedszkolaków 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-15%

Baśnie dla przedszkolaków

Ewa Stadtmüller

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem.

29,75 zł Brutto

28,33 zł Netto

35,00 zł -15%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką : 35,00 zł Najniższa obniżka 30 dni przed obniżką : 29,75 zł
check W magazynie
tag_faces 60 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Baśnie dla przedszkolaków

Scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem.

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy kształtuje wyobraźnię, pozytywnie wpływa na kreatywność oraz koncentrację. Przedstawienia tego typu rozwijają percepcję wzrokową i słuchową, a także wyciszają i uspokajają. To właśnie wokół scenariuszy teatrzyków kukiełkowych powstała niniejsza publikacja.

W jej skład wchodzą:

 • książka zawierająca 6 scenariuszy rymowanych inscenizacji wraz ze skorelowanymi z nimi konspektami zajęć;
 • płyta Data-PC, na której znajdują się pliki PDF z 70 czarno-białymi ilustracjami kukiełek i rekwizytów potrzebnych do wystawienia inscenizacji (przeznaczone do samodzielnego wydrukowania i przygotowania wraz z uczestnikami zajęć);
 • płyta Audio-CD z udźwiękowionymi inscenizacjami (w formie słuchowisk).

Scenariuszom inscenizacji towarzyszą konspekty zajęć. Każde zajęcia proponowane w książce składają się z trzech części:

 • Zajęcia wstępne wprowadzające dzieci w tematykę przedstawienia.
  Podczas nich zostają wykonane prace plastyczne (potrzebne kukiełki i rekwizyty).
 • Zajęcia zasadnicze, czyli przedstawienie teatralne.
  Postacie animowane są przez osobę dorosłą (lub dwie osoby), a dzieci występują w roli widzów.
 • Zajęcia końcowe.
  Podczas nich nauczyciel prowadzi rozmowę kierowaną na temat przedstawienia oraz odkrywa i podsumowuje przesłanie płynące z inscenizowanej baśni. Następnie przeprowadza zabawy pomagające w osiągnięciu założonego celu edukacyjnego.

Zaproponowane tu teatrzyki można przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Dzięki dołączonej płycie CD wystarczy odtworzyć nagranie i poruszać kukiełkami zgodnie z ruchem scenicznym opisanym w książce. Można także zaangażować do inscenizacji aktorów – przedszkolaki bądź ich rodziców – i zaproponować teatr-pantomimę.

Po zapoznaniu się z didaskaliami aktorzy będą mogli odegrać przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról. Dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji, wczuwania się w sytuacje innych osób, rozwiną empatię.

Baśnie dla przedszkolaków

Streszczenia baśni:

 1. Trzy dary – Król Birmy chce wydać za mąż swoją córkę Sarę. O rękę królewny stara się trzech braci. Wyruszają oni w drogę, by znaleźć dla niej wyjątkowy prezent. Baśń o braterskiej zgodzie i współpracy.
 2. Kalif bocian – Czasami chcielibyśmy stać się kimś innym… Kalif ma możliwość przeobrażenia się w dowolne zwierzę. Postanawia zamienić się w bociana. Niestety zapomina, jak brzmi zaklęcie, które miało przywrócić mu ludzką postać… Baśń o tym, co w życiu naprawdę się liczy i w czym należy szukać szczęścia.
 3. Zaczarowany pędzelek – Ubogi Ma Liang jest uzdolniony plastycznie. Marzy o tym, by zostać wielkim malarzem. Chociaż życie go nie rozpieszcza, on z pozytywnym nastawieniem stawia czoło niepowodzeniom. Spotkanie z Czarodziejem i niezwykły podarek odmieniają jego życie. Baśń o dobrych uczynkach i spełnianiu marzeń.
 4. Złota rybka – Biedny rybak, jak co dzień, wybiera się na połów. W jego sieci wpada tylko jedna rybka, ale za to wyjątkowa – złota rybka spełniająca życzenia. Baśń z przesłaniem, że należy doceniać to, co mamy, zamiast pragnąć coraz większego bogactwa.
 5. Hipek z czubkiem – W dwóch sąsiednich królestwach rodzą się dzieci – chłopczyk Hipolit i dziewczynka Adelajda. Każde z nich otrzymuje od wróżki niezwykły dar: Hipolit – mądrość, a Adelajda – piękno. Chociaż jeszcze nie są tego świadomi, tymi prezentami będą mogli kogoś obdarzyć. Muszą jednak spełnić jeden warunek… Baśń o wartościach znacznie ważniejszych niż piękno fizyczne.
 6. Jest taki kwiat – Ślicznej królewnie niestety brakuje dobrych manier. Okropnie traktuje każdego, kto stanie na jej drodze. Jest miła tylko dla ukochanych kwiatów. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy ogrodnik z magicznym kwiatem, który może odmienić jej życie. Baśń pokazująca niewłaściwe zachowania i ich konsekwencje.
Szczegóły
9788365915702
Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Stadtmüller
Data premiery
2020
ISBN
9788365915702
Format
210x145x5
Stron
92
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32198
Zobacz także
chat Komentarze (0)