Myślenie matematyczne. Myślenie przyczynowo-skutkowe i rozwiązywanie problemów  1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Myślenie matematyczne. Myślenie przyczynowo-skutkowe i rozwiązywanie problemów

Małgorzata Skura (pod red.) , Michał Lisicki (pod red.)

Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków

49,90 zł Brutto

47,52 zł Netto

check W magazynie
tag_faces 100 pkt w Programie Lojalnościowym
Opis

Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków

  • Myślenie przyczynowo-skutkowe i rozwiązywanie problemów
  • Zbieranie i porządkowanie informacji

29 propozycji zabaw i zadań, a dodatkowo karty pracy oraz karty demonstracyjne, których celem jest rozwijanie podstawowych zakresów myślenia matematycznego u dzieci cztero- i pięcioletnich: myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwiązywania problemów, zbierania i porządkowania informacji.

Skuteczne przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w szkole!

Scenariusze zabaw są łatwe do realizacji w każdych warunkach: sali przedszkolnej, a także ogrodzie. W każdej z książek zawarto propozycje zabaw indywidualnych, zespołowych (grupa kilkorga dzieci) oraz grupowych (dla całej przedszkolnej grupy). Gwarancją najwyższej jakości materiałów i pełnej zgodności z najnowszymi wytycznymi MEN są redaktorzy publikacji: Małgorzata Skura i Michał Lisicki.

Myślenie przyczynowo-skutkowe i rozwiązywanie problemów - przedszkolaki starają się łączyć przyczynę ze skutkiem i próbują przewidywać, co się może zdarzyć - każde zdarzenie z czegoś wynika i każde zdarzenie może do czegoś doprowadzić. Zrozumienie tych zależności bardzo przydaje się w codziennym funkcjonowaniu dziecka.

Zbieranie i porządkowanie informacji - dzieci wykonują wiele czynności matematycznych - liczą, rachują, porównują i kodują liczebności w taki sposób, aby inni mogli je odczytać. Przedszkolaki uczą się też korzystania i analizowania informacji zapisanych w tabelach, wykresach, diagramach, których mnóstwo jest wokół nas: od rozkładów jazdy autobusów.

dr Małgorzata Skura - pedagog-terapeuta, autorka programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; ekspertka MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego; kilka lat była zastępcą Dyrektora Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji.

Michał Lisicki - psycholog kliniczny, autor programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; wychowawca i terapeuta; ekspert MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego.

Szczegóły
Forum
9788380140233
Wydawnictwo
RAABE (FORUM)
Autor
Małgorzata Skura (pod red.), Michał Lisicki (pod red.)
Data premiery
2014
ISBN
9788380140233
Format
A4
Stron
80
Okładka
miękka
Zobacz także
chat Komentarze (0)